Slash pierwszym w historii ambasadorem marki Gibson

Ciekawostka dla fanów Guns N’ Roses, a przede wszystkim Slasha. Gitarzysta Gunsów został pierwszym w historii międzynarodowym ambasadorem marki Gibson. „Jesteśmy podekscytowani – nie ukrywa Henry Juszkiewicz, prezes firmy.

Z Slashem możecie kojarzyć 3 marki: Jacka Danielsa, Marlboro i Gibsona . Trwały w jego przypadku okazał się związek z jedną z nich. Slash już ani nie pije, ani nie pali. Gitarom marki Gibson pozostał za to wierny po dziś dzień.

Gibson to prawdziwa legenda w muzycznym biznesie, firma, której instrumenty zrobiły furorę zwłaszcza wśród rockowych artystów. Brzmienie modelu Les Paul odnajdziecie na albumach Led Zeppelin, Kiss, a równie popularnego SG – np. Black Sabbath i AC/DC.

Slash zawsze preferował Les Paule. I choć na scenie raz po raz łapał się innych gitar (np. modelu Mockinbird B.C. Rich), jego pierwszym wyborem zawsze był Gibson. Teraz relacja Slasha z tą firmą stała się jeszcze bliższa. Gitarzysta został bowiem pierwszym, światowym ambasadorem marki Gibson.

– Jesteśmy podekscytowani – fakt przyznania Slashowi tego tytułu komentuje Henry Juszkiewicz, szef Gibson Brands. – Slash uosabia kreatywność, pasję i doskonałość, które są blisko związane z Gibsonem. Jesteśmy dumni z tej przyjaźni i naszych wspólnych sukcesów przez ostatnie 30 lat. Jesteśmy również podekscytowani przyszłymi produktami. Wkrótce je zaprezentujemy.

– To zaszczyt być pierwszym międzynarodowym ambasadorem marki Gibson – dodaje Slash. – Współpracowałem z Gibsonem już we wczesnych latach kariery od zawsze grając na jego gitarach. Jestem dumny z kreatywnej relacji, którą rozwijamy wspólnie od lat.

Przypominamy: obecnie Guns N’ Roses z Axlem, Slashem i Duffem McKaganem w składzie kontynuują trasę Not In This Lifetime Tour, grając w USA.

W Polsce po raz ostatni Guns N’ Roses zagrali 20 czerwca br. w Gdańsku. Video podsumowujące europejską trasę Not In This Lifetime Tour z przebitkami z Gdańska udostępniamy poniżej.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV