Slash koncentruje się na nowym albumie Guns N’ Roses

Nowy album Guns N’ Roses to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich lat. Zespół powściągliwie informuje o postępach prac, ale od czasu do czasu dziennikarzom udaje się wyciągnąć coś od muzyków. „Koncentruję się na pisaniu nowej muzyki” – wyjawił Slash.

Ostatnie miesiące dla większości artystów oznaczały brak możliwości koncertowania i przymusową przerwę. Większość zespołów wykorzystała ten czas, pracując nad nowym materiałem. Tak też zrobili członkowie Guns N’ Roses, o czym w rozmowie z blogiem firmy Sweetwater poinformował Slash.

– Większość czasu spędziłem w domu – przyznał gitarzysta, odnosząc się do ostatnich miesięcy. – Jammowałem z Duffem (McKaganem, basistą Guns N’ Roses – red.), jammowałem z Axlem (Rosem, wokalistą Guns N’ Roses – red.). Wykonaliśmy w ten sposób trochę pracy. Właściwie robiłem niewiele więcej poza tym. Nie współpracowałem z żadnymi dziwnymi artystami czy cokolwiek.

– Koncentruję się na pisaniu nowej muzyki, nagrywaniu demówek, nagrywaniu gitar dla Guns N’ Roses i tego typu rzeczach – zaznaczył Slash.

Na jakim etapie są prace? Tego Slash nie zdradził. Co ciekawe, żona Duffa McKagana niedawno zapewniła, że nowy album Guns N’ Roses będzie zabójczy.

– Guns N’ Roses skrupulatnie pracują nad zabójczym materiałem – w kwietniu poinformowała Susan Holmes McKagan.

– Nie mogę za dużo powiedzieć, ale miałam już okazję usłyszeć to i owo i jest naprawdę epicko. Chcę przekazać dobrą wiadomość, ale bez żadnych szczegółów – dodała małżonka basisty zespołu.

Przypomnijmy: Guns N’ Roses nie wystąpią w tym roku w Polsce. Zespół odwołał europejską trasę koncertową. Planowo grupa miała pojawić się 17 czerwca na stadionie PGE Narodowy. Nowa data nie została jeszcze podana.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV