Skøv zagra przed Bokassą w Warszawie

Znamy support przed koncertem grupy Bokassa. Norwegów, którzy w sierpniu pojawili się przed Metallicą na Stadionie Narodowym w Warszawie, podczas ich samodzielnego występu w Warszawie wesprze ekipa Skøv.

Bokassa to wschodząca gwiazda sceny metalowej, dostrzeżona i doceniona przez Metallicę, która zabrała trio rodem z Trondheim na swoją ostatnią trasę w Europie. Ze swoim charakterystycznym brzmieniem, będącym wypadkową przykurzonego stoner rocka i punkowej energii, Bokassa ponownie zaprezentuje się w Polsce 25 listopada.

To już pewne: koncert Bokassy poprzedzą młodzi gniewni ze Skøv, autorzy jednego najciekawszych debiutów tego roku, którzy swoją muzykę określają jako black punk. Skøv mogliście już poznać dzięki naszemu materiałowi video o zespole. Materiał możecie odświeżyć poniżej.

Przypomnijmy: Skøv grają obecnie swoją pierwszą trasę. Sam zespół w bezpretensjonalny sposób podchodzi do tematu, mówiąc po prostu o serii koncertów.

– W pewnym momencie doszliśmy do wniosku, że nie chcemy robić „trasy”, dlatego też nasze nadchodzące koncerty nie są spięte jakimś świetnie brzmiącym sloganem – wyjaśnia zespół. – Trasy organizują wielkie kapele z bookingami, więc nie ma co robić z igły widły. To, co teraz zaprezentowaliśmy, to zebrane w jedno miejsce koncerty, które udało nam się zorganizować. Nie narzucamy nikomu żadnej nomenklatury.

– Jeśli pod koniec grudnia usiądziemy na spokojnie i zobaczymy, że zagraliśmy te wszystkie gigi, to będziemy mieli świadomość, że oprócz jednego supportu i udziału w dwóch festiwalach udało nam się samodzielnie stworzyć coś od A do Z – dodają członkowie Skøv.

Pełną rozpiskę nadchodzących koncertów Skøv znajdziecie via [link]

Skøv tworzą Marcin Niewiadomski, Mateusz Bajan, Wojciech Węgrzyn, Piotr Bolek i Michał Godzisz.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV