Serj Tankian wyda solowy album. Nie będziej płyty SOAD?

Maleją szanse na wydanie nowej płyty System of a Down. Serj Tankian zdradził, że planuje solowy album. Mają na niego trafić premierowe utwory, które wokalista napisał wcześniej dla SOAD.

Swoimi najnowszymi planami Tankian podzielił się z fanami poprzez newsletter, którego treść przytacza serwis Loudwire.com. Jasno wynika z niej, że nawet jeśli System of a Down wyda długo wyczekiwany album, to nie ukaże się on w najbliższym czasie. Zamiast tego możemy spodziewać się solowej płyty wokalisty.

– Mam pięć rockowych utworów, które chciałem zrobić z System of a Down, ale nie zanosi się na to, że będziemy nad nimi pracować, dlatego kończę je, by móc je wydać na moim solowym minialbumie lub jako soundtrack do mojego filmu – poinformował Tankian.

Mowa o filmowej autobiografii Tankiana, która ma się ukazać w 2019 r. Wokalista przyznał, że na początku 2018 r. pracował również nad ścieżką dźwiękową do innej produkcji – nakręconego przez Aleksandra Scotta filmu „Spitak” opowiadającego o trzęsieniu ziemi w Armenii w latach 80. XX w. Oprócz tego Tankian był zaangażowany we współpracę z Jimmym Euringerem, liderem electropunkowej grupy Mindless Self Indulgence, z którym współpracuje przy projekcie Fuktronic.

Co zatem z przyszłością System of a Down? Cóż, wygląda na to, że póki co każdy z członków grupy realizuje się na innych polach. Warto odnotować, że album ze swoim zespołem Scars on Broadway wydał niedawno gitarzysta Daron Malakian. Promując go, muzyk jednoznacznie wypowiedział się na temat przysżłości System of a Down: „Obecnie nie zanosi się na to, żebyśmy w najbliższym czasie zrobili coś razem”.

Przypomnijmy: ostatnim wydawnictwem zespołu pozostaje „Hypnotize” z 2005 r.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Safi-iren (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV