Serj Tankian wyda minialbum z rockowymi utworami

Czekacie na nowy album System of a Down? Mało kto wierzy, że zespół dojdzie w najbliższym czasie do porozumienia, ale poszczególni członkowie grupy pozostają aktywni. Serj Tankian zamierza jeszcze w tym roku wydać minialbum z utworami napisanymi pierwotnie dla System of a Down.

Choć członkowie System of a Down zarzekają się, że są w dobrych relacjach, nie są w stanie współpracować na gruncie twórczym i nawet tego nie ukrywają. Serj Tankian postawił na karierę solową, Daron Malakian realizuje się w Scars on Broadway, Shavo Odadjian wystartował z zespołem North Kingsley, a John Dolmayan odpalił projekt These Grey Men.

Czy fani kiedykolwiek jeszcze usłyszą nową muzykę System of a Down? Wygląda na to, że tak – i to niedługo! W najnowszej rozmowie z magazynem „Spin” wokalista grupy Serj Tankian zdradził, że nosi się z zamiarem wydania epki z rockowymi utworami. Krążek chciałby wypuścić jeszcze w tym roku.

CZYTAJ TEŻ: PERKUSISTA SYSTEM OF A DOWN: „JESTEŚMY GŁUPIĄ I UPARTĄ KAPELĄ”

Pierwotnie miałem te utwory w zanadrzu dla System of a Down, gdybyśmy ostatecznie robili album, ale skoro nie mogliśmy dojść do porozumienia w tej sprawie, postanowiłem dokończyć je samemu i wydać jako epkę – zdradził Tankian.

– Mam spory zapas rockowych numerów stworzonych w różnym czasie i regularnie nad nimi pracuję – dodał muzyk. – Wszystkie mają pianino i syntezatory, więc to coś innego niż czteroosobowa ekipa System of a Down, chociaż też mieliśmy czasem syntezatory. Mam rzeczy, które są naprawę ciężkie. Zabawne jest to, że jest utwór o moim synu. Rozpiętość tematów jest szeroka: są tematy bardziej polityczne, są też zupełnie apolityczne.

– Jeszcze tego nie skończyłem. Wydamy to prawdopodobnie jakoś później w tym roku – podsumował Tankian.

Twórcza blokada w obozie System of a Down trwa już od przeszło 10 lat. Ostatnie płyty grupy, czyli „Mezmerize” i „Hypnotize”, ukazały się w 2005 r. Mimo to zespół pozostaje aktywny koncertowo. Ormianie mieli odwiedzić Polskę 30 czerwca, przyjeżdżając do Krakowa. Wydarzenie oficjalnie nie zostało jeszcze odwołane, ale nie łudzimy się, że czerwcowy koncert dojdzie do skutku.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV