Robert Plant powraca – nowy utwór wokalisty Led Zeppelin

No to wszystko jasne. Będzie nowy album Roberta Planta – i to już niedługo! Legendarny wokalista Led Zeppelin, od lat prowadzący udaną karierę solową, 13 października wypuści kolejne wydawnictwo. Pierwszy utwór z krążka hula już po internetach!

Tak jak przypuszczaliśmy, tajemniczy komunikat, który pojawił się na stronie wokalisty, był zapowiedzią nowej płyty frontmana Zeps. Nie spodziewaliśmy się, że Plant tak wcześnie odsłoni karty, ale to nieistotne. Istotne jest to, że w sieci jest już nowy numer wokalisty!

Świeżo opublikowany „The May Queen” udostępniamy poniżej.

– Chodzi o intencje. Cieszę się z moich poprzednich prac i oczywiście je szanuję, ale zawsze czuję chęć pracy twórczej. Muszę łączyć nowe ze starym. W efekcie cały zespół dąży do czegoś nowego, do znalezienia nowych brzmień, krajobrazów, nastrojów, melodii i instrumentacji – o swoim nadchodzącym wydawnictwie mówi Robert Plant.

Wiadomo już, że krążek ukaże się 13 października. Album został nazwany „Carry Fire” i tak jak poprzednie wydawnictwo Planta, został nagrany z zespołem The Sensational Space Shifters, z którym wokalista współpracuje od 2012 r.

Niecierpliwie czekając na premierę „Carry Fire”, przypominamy: ostatnim albumem Roberta Planta jest wydany w 2014 r. „Lullaby and the Ceaseless Roar”. W Polsce Plant po raz ostatni wystąpił 21 lipca 2015 r., biorąc udział w Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Merch Led Zeppelin, macierzystego zespołu Roberta Planta, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV