Robert Plant dosadnie o powrocie Led Zeppelin

Temat powrotu Led Zeppelin wraca jak bumerang. 50-lecie grupy, które przypada na ten rok, pociąga za sobą kolejne spekulacje. Czy czeka nas come back legendy? „John Bonham odszedł 38 lat temu. To wszystko, co wiem” – temat ucina Robert Plant.

Według niedawnych doniesień mieli wystąpić razem w 2017 r., ale informacja o pierwszym od lat koncercie Led Zeppelin na festiwalu Desert Trip ostatecznie została zdementowana. Mimo to dziennikarze, rozmawiając z członkami legendarnej formacji, co jakiś czas poruszają temat powrotu Zeps.

– Wszystkie te projekty, cóż, będą kogoś zawsze uszczęśliwiały, co oczywiście jest dobre, ale nawet nie musicie mówić mi, jak bardzo chcielibyście, by Led Zeppelin wrócili. John Bonham odszedł 38 lat temu. To wszystko, co wiem – temat powrotu Led Zeppelin w rozmowie z dziennikarzami „Esquire” skomentował Robert Plant.

– Led Zeppelin był niesamowitym zespołem, dostarczał ludziom radości przez jakiś czas, ale to byli trzej doskonali instrumentaliści i wokalista w danym czasie. W tamtych czasach. To nie sprawi, że przestanę robić to, co robię teraz. Gdybym przestał, byłbym dziwką – podsumował Plant.

Fani Led Zeppelin mają jednak na co czekać. Przypomnijmy: wciąż otwarty pozostaje temat publikacji nagrań Zeps, które w swoim archiwum ma Jimmy Page. Gitarzysta Zeppelinów nie składa broni. Jak twierdzi, archiwalne ścieżki zespołu zostaną opublikowane jeszcze w 2018 r.

– Pojawi się jakiś produkt od Led Zeppelin, na pewno. Będzie to coś, czego ludzie jeszcze nie znają. Pracuję nad tym. W przyszłym roku będziemy świętować 50 lat. Pojawi się wiele niespodzianek – w wywiadzie dla Academy Of Chievement pod koniec 2017 r. zapowiadał Jimmy Page.

Ostatni koncert Led Zeppelin z Robertem Plantem, Jimmym Pagem i Johnem Paulem Jonesem odbył się pod koniec 2007 r. Wówczas miejsce tragicznie zmarłego perkusisty Johna Bonhama, którego nieoczekiwana śmierć w 1980 r. przerwała karierę zespołu, zajął jego syn Jason.

Koncert ukazał się na DVD w październiku 2012 r.

DVD z ostatnim zarejestrowanym koncertem Led Zeppelin oraz pełen merch zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV