Queensryche na koncercie w Polsce w 2019

Kolejny ciekawy koncert ogłasza Knock Out Productions. W listopadzie w Krakowie czeka nas występ Queensryche. Amerykanie przyjadą do Polski promować swój najnowszy album „The Verdict”.

Queensryche to niekwestionowana legenda progresywnego metalu – obok takich grup, jak Fates Warning, Vicious Rumors czy Savatage. Początki twórców klasycznych albumów „Operation: Mindcrime” czy „Empire” to końcówka lat 70. XX w. Zaczęło się od wspólnego muzykowania nastoletnich kolegów z miasteczka Bellevue: Michaela Wiltona i Chrisa DeGarmo. Obaj grali na gitarach. Następnie dołączyli do nich perkusista Scott Rockenfield i basista Eddie Jackson. Za mikrofonem stanął Geoff Tate.

Oficjalne narodziny Queensryche to rok 1982. Rok później zespół wydał kultową dziś epkę „Queen Of The Ryche”.

Przez kolejnych 18 lat Queensryche w wymienionym składzie odnosili wielkie sukcesy (ponad 20 mln sprzedanych albumów i trzy nominacje do Grammy) i stali się najważniejszą grupą wykonującą progmetal. W 1998 r. z zespołem pożegnał się Chris DeGarmo, jeden z głównych kompozytorów, co odbiło się na jakości kilku kolejnych albumów. Potem nastąpił kilkumiesięczny impas zakończony rozstaniem z Geoffem Tatem.

Grupa odrodziła się ze znanym z Crimson Glory Toddem La Torre na wokalu. Zespół nagrał z nim trzy udane płyty. Najnowszą „The Verdict”, wydaną 1 marca br., Amerykanie będą promować w Polsce.

Koncert odbędzie się 19 listopada w klubie Kwadrat w Krakowie. Bilety w cenach 95 (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu) znajdziecie na www.sklep.knockoutprod.net

Szczegóły koncertu udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV