Przygoda i szalona noc. Ignu prezentuje „Night of Summer Stars”

Warszawski zespół Ignu opublikował nowy utwór. Klip stworzył popularny vloger Mikołaj Vonsky. „Night of Summer Stars” to zapowiedź drugiej płyty, której nagrywanie ruszy w sierpniu. Do końca wakacji Ignu ma w planach trzy wyjątkowe koncerty.

„Night of Summer Stars” opowiada o przygodzie, jaką zespół przeżył po jednym z koncertów w Gdańsku. Tekst jest zapisem tamtej pełnej szaleństwa nocy. To zarazem podróż słuchacza po świecie Ignu, w którym nie brakuje kolorów, poszukiwania doświadczeń i piękna.

– To miało być tylko demo. Uznaliśmy, że jest na tyle cudowne, że musimy się nim podzielić – mówi Jan Szegda, gitarzysta Ignu.

– Razem z Janem nagraliśmy akustyczną wersję utworu, który w sierpniu zarejestrujemy w studiu. Będzie elektryczny, szybszy i zagrany przez całą drużynę – dodaje basista
David Condis Y Troyano.

„Night of Summer Stars” jest jednym z dziewięciu utworów wchodzących w skład drugiego albumu. Zespół liczy na to, że ujrzy on światło dzienne jeszcze w tym roku. Materiał będzie bardziej skomplikowany i psychodeliczny od debiutu. Pojawią się na nim ciekawe, niespotykane dotąd w repertuarze Ignu instrumenty.

– Na nasz drugi krążek przygotowałem więcej tekstów po polsku. Nasza muzyka nabiera w ten sposób zupełnie nowego wymiaru – zaznacza wokalista Lubosz Majewski.

Sesja nagraniowa odbędzie się w leśnym domku w podwarszawskim Otwocku. Nad produkcją będzie czuwał Grzegorz Mukanowski. Jest on odpowiedzialny za debiutancki album kapeli „Lightningflash Flintspark”. Składają się na niego doskonale przyjęte single „Kwiat Paproci”, „Checkered Room” czy „Best’n’Blessed”. Materiał prezentowany był na live sesjach w Antyradiu oraz w Polskim Radiu RDC.

Klip do „Night of Summer Stars” przygotował vloger Mikołaj Vonsky, który ma za sobą podróż po Stanach Zjednoczonych autostopem. Jego kanał na YouTube ma blisko 20 tysięcy subskrybcji.

24. sierpnia Ignu wystąpi w Olsztynie w pięknych okolicznościach przyrody na plaży Zatoki Grunwaldzkiej. Dzień później w Warszawie w ramach festiwalu Lost Space
w Hydrozagadze, gdzie zespół będzie headlinerem wieczoru. 1. września Ingu wystąpi w głogowskiej Fosie Miejskiej. Tam będzie dzielił scenę z legendarnym Azylem P.

Zespół ma za sobą intensywny czas koncertowy. Występował między innymi na Red Smoke Festival w Pleszewie oraz Smoke Over Warsaw. Dzielił scenę z takimi zagranicznymi składami, jak Ouzo Bazooka, Naxatras, The Myrrors, Death Hawks czy Triptides.

Ignu to postać stworzona przez amerykańskiego poetę Alena Ginsberga. To święty i szaleniec. Budda i menel. Codziennie śpi w innym łóżku. Poszukuje oświecenia i zbawienia. Każdy Ignu rozpozna drugiego Ignu. Jan rozpoznał Cyryla, David – Lubosza. Rozpoznali się od razu gdzieś na warszawskiej Pradze. Grają razem od 2015 r.

fot. Jorg Steinhauer (www.facebook.com/Ignuofficial)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV