Prophets of Rage z zaangażowanym teledyskiem. „Radical Eyes”

Supergrupa Prophets of Rage nie ustaje w promocji nowego albumu, który w połowie września ma trafić do sprzedaży. Złożony z członków Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill zespół znów porusza ważkie problemy współczesnego świata – tym razem w nowym, zaangażowanym klipie do „Radical Eyes”.

– Zachód wykreował uprzedzenia i stereotypy – zauważa Chuck D., legenda Public Enemy i jeden z sześciu członków Prophets of Rage, komentując nowy utwór supergrupy. – „Radical Eyes” to soczewka, przez którą dostrzeżecie każdy ruch powszechnie uważany za radykalny.

Numer trafi na pierwszy, jeszcze niewydany album Prophets Of Rage, którego premierę zapowiedziano na 15 września. W pracach nad krążkiem supergrupę wspierał legendarny producent Brendan O’Brien.

– Cel jest prosty: muzyka ma niszczyć – o nowym materiale mówi Tom Morello. – We wszystkich wywiadach dużo mówimy o polityce, ale kamieniem węgielnym jest to, że muzyka musi niszczyć, a my musimy nie tylko sprostać naszemu dziedzictwu, musimy zrobić coś, co jest ponad to, coś prawdziwego, coś niepokornego i współczesnego.

Teledysk do „Radical Eyes” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: skład Prophets Of Rage tworzą Tom Morello (RATM/Audioslave), Tim Commerford (RATM/Audioslave), Brad Wilk (RATM/Audioslave), DJ Lord (Public Enemy), Chuck D (Public Enemy) i B-Real (Cypress Hill).

Merch Rage Against The Machine znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV