Prophets of Rage przeciwko strzelaninom w USA

Kolejny zaangażowany singiel udostępnia supergrupa Prophets of Rage. Tym razem wspólny projekt członków Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill bierze na warsztat problem strzelanin, piętnując je premierowym utworem „Pop Goes The Weapon”.

Prophets of Rage grali niedawno w Polsce, goszcząc na Pol’and’Rock Festival. Teraz ich plany koncentrują się na wydaniu kolejnej płyty. Lider supergrupy Tom Morello wielokrotnie zapowiadał, że Prophets of Rage nie zmienią formuły. Zespół dalej zamierza tworzyć zaangażowaną muzykę o problemach współczesności, takich jak strzelaniny, do których regularnie i coraz częściej dochodzi w USA.

Problemowi strzelanin Prophets of Rage poświęcili drugi singiel zapowiadający najnowszy album supergrupy: utwór „Pop Goes The Weapon”.

– Cel jest prosty: muzyka ma niszczyć – o Prophets Of Rage mówi Tom Morello. – We wszystkich wywiadach dużo mówimy o polityce, ale kamieniem węgielnym jest to, że muzyka musi niszczyć, a my musimy sprostać naszemu dziedzictwu, ale też zrobić coś, co jest ponad to, coś prawdziwego, coś niepokornego i współczesnego.

– To nieco inny kierunek, nie dokładnie to samo, ale podoba mi się. Dorastamy i wkraczamy na nowe tereny, z czym ja osobiście czuję się bardzo dobrze – o nowym materiale wypowiada się Tim Commerford, basista supergrupy wcześniej związany z Rage Against The Machine i Audioslave.

Świeżo opublikowany singiel „Pop Goes The Weapon” udostępniamy poniżej.

Skład Prophets Of Rage tworzą Tom Morello (RATM/Audioslave), Tim Commerford (RATM/Audioslave), Brad Wilk (RATM/Audioslave), DJ Lord (Public Enemy), Chuck D (Public Enemy) i B-Real (Cypress Hill).

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV