Projekt Fight The Fury z pierwszym teledyskiem

John Cooper, frontman grupy Skillet, wrzuca drugi bieg i prezentuje pierwszy teledysk swojego nowego projektu. Klip do „My Demons” promuje jeszcze gorący minialbum Fight The Fury.

– Jestem nakręcony możliwością zaprezentowania Fight The Fury. To oblicze mnie i mojej muzyki, którego często nie pokazuję. Przypomina mi o momencie, gdy pierwszy raz usłyszałem metal i tym, dlaczego pokochałem tę muzykę – projekt Fight The Fury przedstawiał niedawno Cooper.

Wokalista Skillet nie traci czasu. W sieci jest już pierwszy singiel Fight The Fury wraz z klipem. Na tym oczywiście nie koniec. Jeszcze w tym roku projekt zaliczy pierwszą trasę. Tournée odbędzie się na terenie Rosji.

Czy Fight The Fury przypadnie do gustu fanom Skillet?

– Niektórzy mówią mi: „To cięższe niż Skillet”. Myślę, że rzeczywiście tak jest, ale Skillet również brzmi ciężko – zapewnia Cooper. – W Skillet też pojawiają się mocne momenty, natomiast jest dużo innych elementów. W naszych utworach jest sporo popu, sporo elektroniki – dużo nowoczesnych, miejskich beatów.

– Fight The Fury to projekt z metalowym charakterem. Większą rolę odgrywa w nim krzyk. Lubię to, że w jednym utworze są np. trzy solówki. Kiedy dorastałem, to się liczyło – im więcej solówek, tym lepiej. Teraz raczej nie akceptuje się takiego podejścia. Podsumowując, to bardziej gniewna muzyka. Niektórzy fani Skillet powiedzą, że to za mroczne. Mimo to liczę, że polubią Fight The Fury, choć na pewno znajdą się fani, dla których to będzie za dużo, za dużo agresji, za dużo wściekłości – zakończył wokalista.

Najnowszy klip do utworu „My Demons” sprawdzicie poniżej.

Przypomnijmy: „Unleashed”, ostatni album Skillet, ukazał się 5 sierpnia 2015 r. Promujący go singiel „Feel Invincible” był ósmym najczęściej streamowanym rockowym utworem w USA w 2017 r.; w chwili obecnej utwór ma ponad 100 mln odsłuchań na Spotify.

Aktualny skład Skillet tworzą John Cooper, Korey Cooper, Jen Ledger i Seth Morrison.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV