Poznański Headwind z nowym klipem do „Escapist”

Kolejnym klipem promującym „Superbię”, swój pierwszy longplay, przypomina o sobie poznańska ekipa Headwind. „Prawdopodobnie ostatni klip promujący «Superbię»” – o teledysku do utworu „Escapist” wypowiada się zespół. Skoro tak – musicie to zobaczyć!

Eskapista to ktoś, kto woli marzenia od twardej rzeczywistości. Kiedy rozmawialiśmy z Headwind podczas poznańskiej premiery „Superbii”, mówili nam, że sami od czasu do czasu uciekają w eskapizm. Mimo to skład Headwind woli twardo stąpać po ziemi – i bierze sprawy w swoje ręce.

– „Superbia” to nasz pierwszy duży album i włożyliśmy mnóstwo pracy i serca w każdy dźwięk, jaki znalazł się na tym krążku – opowiada Alex, wokalista Headwind. – Bardzo zależało nam na tym, by wydawnictwo było dopracowane w najmniejszym detalu.

Materiał z „Superbii” Headwind promuje kolejnym klipem, tym razem do wspomnianego utworu „Escapist” (pierwszym singlem promującym album był „Stranded” – red.). Co dalej?

„Niebawem zrobimy jakieś podsumowanie roku, bo dużo się działo” – na swoim fanpage’u informują poznaniacy. I podkreślają: „2018 to będzie rok pracy nad nowymi rzeczami”

Przypomnijmy: korzenie formacji Headwind sięgają 2006 r. W obecnym składzie zespół gra od roku 2014.

Headwind ma na koncie ciepło przyjętą epkę, na której znalazł się utwór „Breakthrough”. Numer trafił na pierwsze miejsce listy Aferzasta poznańskiego Radia Afera, utrzymując się na niej przez kilkanaście miesięcy. W 2016 r. jako finalista Antyfestu Antyradia zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV