Pośmiertny album Chrisa Cornella jeszcze w tym roku?

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce czeka nas premiera pośmiertnej płyty Chrisa Cornella. Jak donosi serwis Alternativenation.com, na krążku znajdą się utwory m.in. Soundgarden, Audioslave i Temple Of The Dog. Całość ma się ukazać jeszcze w 2018 r.

Pojawienie się w mediach społecznościowych Chrisa Cornella nowego zdjęcia z hasztagiem #WhenBadDoesGood wywołało lawinę spekulacji. Atmosferę podgrzewa fakt, że na oficjalnej stronie wokalisty można zostawić swoje dane, by na bieżąco być informowanym o szczegółach czegoś, co aktualnie jest w przygotowaniu. Brett Buchanan z Alternativenation.com nie ma wątpliwości, że chodzi o pośmiertny album nieodżałowanego lidera Soundgarden i Audioslave.

Na Alternativenation.com można znaleźć tracklistę płyty, która zgodnie z doniesieniami ma trafić do sklepów w listopadzie tego roku. Wcześniej w sieci ma pojawić się singiel „When Bad Does Good”, czyli jeden z nigdy nieoblikowanych utworów Cornella. Całość ma być kompilacją najwybitniejszych dokonań muzyka – m.in. z okresu działalności w Soundgarden, Audioslave i Temple Of The Dog. Na krążku nie zabraknie też popularnych coverów Cornella, w tym „Nothing Compares 2 You” Sinead O’Connor i „Redemption Song” Boba Marleya.

Z pełną tracklistę możecie zapoznać się via [link]

Zapowiedź singla „When Bad Does Good” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: niedawno obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci Cornella. Wokalista zmarł 18 maja 2017 r. w Detroit. Jego śmierć miała charakter samobójczy.

Ostatnim opublikowanym utworem Cornella jest cover „You Never Knew My Mind” Johnny’ego Casha. Utwór znalazł się na wydanej w kwietniu kompilacji „Johnny Cash: Forever Words”.

fot. Josh Jensen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV