Ponad 60 dodatkowych pociągów pojedzie na Pol’and’Rock

Wygląda na to, że zamieszanie związane z pociągami na Pol’and’Rock Festival wyszło na dobre uczestnikom imprezy. Dzięki mobilizacji samorządów i deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego na festiwal uruchomionych zostanie ponad 60 dodatkowych połączeń!

Dokładnie 61 dodatkowych pociągów przywiezie na miejsce i odwiezie do domów uczestników Pol’and’Rock Festival. Aż 46 składów to pociągi zorganizowane przez samorządy wojewódzkie i urzędy marszałkowskie. Pozostałe połączenia zapewnione zostały dzięki interwencji premiera Mateusza Morawieckiego. Podstawią je spółki Przewozy Regionalne i PKP Intercity.

Rozkład jazdy ma być dostępny w serwisie Portal Pasażera. Bilety na dodatkowe pociągi będzie można kupić po 17 lipca.

– To, że na takie wydarzenia, jak wielki, letni festiwal muzyczny, najlepiej jest dojeżdżać środkami komunikacji zbiorowej, wydawałoby się oczywiste dla wszystkich. Podróż pociągiem jest bezpieczniejsza i tańsza niż dojazd np. samochodem. Dlatego cieszymy się, że po zaskakującej decyzji Przewozów Regionalnych o odmowie zadysponowania pociągów, pierwsi pomocną dłoń do uczestników festiwalu wyciągnęli marszałkowie województw, zapewniając aż 46 połączeń kolejowych – komentuje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival.

Przypomnijmy: jeszcze w czerwcu wydawało się, że dojazd pociągiem na Pol’and’Rock będzie niemożliwy. Najpierw spółka Przewozy Regionalne zapowiedziała, że nie podstawi dodatkowych pociągów do Kostrzyna nad Odrą, a następnie jeszcze gorsze wieści przekazała spółka PKP Intercity, której składy miały celowo omijać Kostrzyn w czasie trwania festiwalu. W odpowiedzi pomoc zadeklarowały samorządy, oferując uruchomienie pociągów własnym sumptem. Koniec końców zainterweniował Mateusz Morawiecki, który polecił przygotowanie dodatkowych pociągów dla uczestników „najpiękniejszego festiwalu świata”.

Siecią dodatkowych połączeń na tegoroczny Pol’and’Rock Festival zostaną objęte dojazdy z takich miast, jak Białystok, Gdynia, Kędzierzyn-Koźle, Koszalin, Kraków, Łuków, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Toruń czy Warszawa.

Przypomnijmy: Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Dotychczas ogłoszone gwiazdy imprezy to m.in. Testament, Parkway Drive, Prophets of Rage, a także polscy wykonawcy, w tym Acid Drinkers, Decapitated i Kult.

fot. I. Kohutnicki

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV