Październik: koncertowy rozkład jazdy – będzie głośno!

Koncerty na dobre przenoszą się do klubów. Przez najbliższe miesiące zapominamy o festiwalach i skupiamy się na tym, co dzieje się w mniejszych i większych koncertowniach na terenie kraju. W październikowej rozpisce znajdziecie duże gigi światowych gwiazd rocka i metalu, ale też mniejsze, undergroundowe wydarzenia. Taki mamy klimat. Nie wiecie kto, gdzie i kiedy? Tu znajdziecie odpowiedź.

Kto jest w grze, rusza w trasę (o ile już w niej nie jest). W najbliższych miesiącach będzie komu występować w klubach. Swoje ostatni album promuje Hunter, ze świeżo wydanym „Viridianem” gra Closterkeller, a z materiałem, który znajdzie się na albumie „Metal Ballads Vol. 1”, lada dzień na koncertowy szlak wyruszy Coma.

Odrębną kategorię tworzy Nocny Kochanek, który również nie zamierza próżnować, grając w każdy weekend. W październiku NK zagra w sumie 12 koncertów. Do końca sezonu klubowego – co najmniej 66 (sic!).

Mobilizacja panuje także w szeregach kapel zrzeszonych w Underground United, takich jak Thar Ai, Chico czy Headwind, które w październiku też zamierzają dać kilka wspólnych sztuk. Je również staraliśmy się uwzględnić w październikowym kalendarium (na naszym kanale YouTube możecie znaleźć videorelację z niedawnego koncertu Underground United w Poznaniu – polecamy!).

To oczywiście wierzchołek góry lodowej. Do tego dochodzą większe wydarzenia, których nie mogliśmy przeoczyć. Polskie koncerty Paradise Lost, Mayhem czy I Am Giant – to zaledwie kilka z nich.

Nie będziemy wszystkiego wymieniać. Poszczególne gigi znajdziecie poniżej. Zachęcamy do szukania interesujących was koncertów.

Przeoczyliśmy koncert twojego ulubionego zespołu? Zdarza się najlepszym. Poinformuj nas o tym. Napisz na [email protected] – na ten sam adres o swoich koncertach możecie nas informować, jeśli sami macie swój band. Chętnie dodamy do rozpiski wasze daty.

Psst! Jeśli klikniecie na interesujący was koncert, znajdziecie szczegóły (m.in. dokładne miejsce i ceny biletów).

[ai1ec view=”monthly”]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV