Papa Emeritus Zero kończy karierę. Ghost z nowym hierarchą

Odmłodzonego Papa Emeritusa przedstawia formacja Ghost, która wraz z krótkim klipem otwiera kolejny rozdział. Wszystko to ma przygotować nas na premierę czwartego albumu Szwedów zaplanowanego na 2018 r.

Tobias Forge aka Papa Emeritus to wyjątkowo przerażająca głowa kościoła. Wyznawcy religii Ghost muszą jednak liczyć się z tym, że w szeregach zespołu panowanie nigdy nie trwa długo, a wraz z nadejściem nowego albumu najwyżsi hierarchowie ustępują miejsca młodszym.

Tak właśnie się dzieje. Grupa wkrótce wypuści nowy album, a to oznacza, że Papa Emeritus III odejdzie w niepamięć. Jak dowiadujemy się z krótkiego video opublikowanego na fanpage’u Ghost, jego miejsce zajmie „ktoś młodszy, świeża krew”.

„On tu jest” – obwieszcza bohaterka klipu zapowiadającego teledysk do premierowego utworu „Rats”.

Utwór trafi do sieci w kwietniu. Wraz z jego premierą już oficjalnie poznamy następce Papa Emeritusa Zero.

– To zbiór wielu różnych pomysłów i rzeczy, które zebraliśmy do kupy. Zawsze myślimy do przodu. W tej chwili zastanawiam się nad albumem nr 5, bo są piosenki, które teraz stworzyliśmy, które nie do końca pasują mi do tej płyty, przez co prawdopodobnie trafią na następną – o nowym albumie w niedawnym wywiadzie dla „Albuquerque Journal” mówił Tobias Forge, lider Ghost.

– Mając na uwadze fakt, że ostatni album był o braku Boga czy może bardziej o braku bóstw jako takich, nowy będzie o jego powrocie. Gniew boży rzuca się na ludzi cierpiących. W tym sensie będzie to bardziej biblijne, przez co wymowa tej płyty stanie się mroczniejsza, może nawet apokaliptyczna. Tak to postrzegam – zakończył Forge.

Przypomnijmy: „Meliora”, ostatnie wydawnictwo Ghost, pochodzi z 2015 r. W 2016 r. grupa wypuściła ponadto 5-utworową epkę „Popestar”.

Merch Ghost, w tym bestsellerowe wzory koszulek Papa Emeritus, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV