Oficjalnie: Rammstein na koncercie w Polsce w 2019

To jedno z najbardziej wyczekiwanych ogłoszeń koncertowych roku. 24 lipca na Stadionie Śląslim w Chorzowie zagra Rammstein. Koncert będzie częścią trasy promującej nowy album niemieckich mistrzów industrialnego metalu.

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami trasa promująca nowy album Rammstein rozpocznie się w maju przyszłego roku. Nasz kraj zespół odwiedzi nieco później, 24 lipca przyjeżdżając na koncert do Chorzowa. Wydarzenie odbędzie się na wyremontowanym Stadionie Śląskim.

Bilety w cenie od 198 zł będą dostępne w ogólnej sprzedaży od czwartku, 8 listopada, od godz. 10.00.

Przedsprzedaż biletów dla FANCLUBU LIFAD rozpocznie się w poniedziałek, 5 listopada, o godz. 10.00 i potrwa do środy, 7 listopada.

Sam album Rammstein ma być dostępny w pierwszej połowie 2019 r.

– W chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że wydamy album wiosną 2019 r. – informował niedawno Paul Landers, gitarzysta Rammstein.

Niewykluczone, że nadchodzący album będzie ostatnim wydawnictwem w dorobku Niemców. To, czy Rammstein porzuci tworzenie nowej muzyki, nie jest jeszcze przesądzone, ale tego właśnie spodziewa się Richard Kruspe, drugi gitarzysta grupy.

– Z jakiegoś powodu przeczuwam, że to ostatnie nagranie, jakie zrobimy – w 2017 r. wyznał gitarzysta. – Być może będzie inaczej, ale mam takie przeczucie, dlatego chciałbym dać z siebie 200 proc. na nowym albumie. Kiedy słucham tego materiału, dostrzegam potencjał. Jestem bardzo zadowolony z tego, nad czym teraz pracujemy.

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że zespół wymieni całą ekipę producencką, a to oznacza, że nadchodzące wydawnictwo będzie pierwszym albumem Rammsteina, który nie został wyprodukowany przez Jacoba Hellnera, realizatora odpowiedzialnego za brzmienie poprzednich wydawnictw niemieckiej grupy.

Przypomnijmy : ostatnim wydawnictwem Rammsteina jest wydane w maju koncertowe DVD „Rammstein: Paris”.

Płyty, koszulki oraz książkę „Rammstein – Die Band” autorstwa Łukasza Dunaja, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV