Nowy album System of a Down? Serj Tankian komentuje

Nowy album System of a Down od lat plasuje się w czołówce najbardziej wyczekiwanych wydawnictw rockowych. Czy koncerty, na które SOAD wyruszy w 2020 r., pociągną za sobą pojawienie się płyty? Serj Tankian rozwiewa wątpliwości.

Twórcza blokada w obozie System of a Down trwa już od ponad dekady. Członkowie grupy wprawdzie rozwijają się na innych polach, przede wszystkim prowadząc działalność solową, ale fani i tak najchętniej zobaczyliby na sklepowych półkach nowy longplay SOAD. Czy jest na to szansa?

Ci, którzy liczą, że świeżo ogłoszone koncerty ormiańskich metalowców przyniosą jakiś przełom, będą rozczarowani.

– Nic się nie zmieniło – spekulacje w rozmowie z magazynem „Billboard” uciął Serj Tankian.

– Mamy trasę. Zrobimy wspólne koncerty. Nie byliśmy jednak w stanie dojść do kompromisu w kwestii stworzenia razem nowej muzyki – zdradził wokalista System of a Down. – Może któregoś dnia to się zmieni, może nie, ale wciąż jesteśmy bliskimi przyjaciółmi, cieszymy się swoim towarzystwem i jesteśmy jak rodzina, nawet pomimo tego, że to już 25 lat razem.

– Wkrótce ogłosimy kolejne koncerty – zakończył Tankian

Czy doczekamy się ogłoszenia polskiego koncertu System of a Down? Na to liczymy!

Przypomnijmy: mimo że System of a Down koncertuje, grupa ostatni album wydała dokładnie 13 lat temu. Ostatnim wydawnictwem zespołu pozostaje „Hypnotize” z 2005 r., choć w tym samym roku ormiańska formacja wypuściła jeszcze jeden longplay – „Mezmerize”.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV