Nowy album Ghost? Najwcześniej za dwa lata

Tobias Forge aka Papa Emeritus, który niedawno oznajmił, że pracuje nad kolejnym albumem Ghost, postanowił ostudzić entuzjazm fanów. Muzyk zapowiedział, że kolejne wydawnictwo Ghost ukaże się najwcześniej na początku 2021 r.

Tobias Forge należy do ludzi, którzy ciężko pracują na swój sukces. Ghost robi furorę dzięki imponującej pomysłowości, ale też dzięki aktywności – wydawniczej, koncertowej i medialnej. Nie jest więc zaskoczeniem, że w rok po premierze „Prequelle” Tobias Forge już mówi o następnym wydawnictwie.

Nic nie dzieje się jednak od razu, na co lider Ghost zwrócił uwagę, rozmawiając z irlandzkim serwisem Overdrive.ie.

– Myślę o tym cały czas, ale pozwólcie mi coś wyjaśnić – zaczął Forge. – Rzeczywiście zamierzam wejść do studia na początku 2020 r. Po drodze mamy jeszcze kolejną trasę w USA, a później wracamy do Europy. Zejdzie nam gdzieś do Świąt.

– Ludzie muszą zrozumieć, że spędzam ok. 5-6 miesięcy w studiu. Przede wszystkim po to, żeby być w kreatywnym otoczeniu – zaznaczył muzyk. – Również staram się pracować w „normalnych” godzinach, bo przecież też mam rodzinę. Nagranie tej płyty zajmie mi 6 miesięcy, czyli gdzieś do czerwca. Już postanowiliśmy, że damy sobie trochę czasu, żeby kurz opadł, a później, mam nadzieję, że gdzieś pod koniec lata, dokończymy robotę.

Forge przyznał, że najbardziej realny termin, w jakim mógłby ukazać się album, to początek 2021 r. Fani muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.

Przypomnijmy: polski koncert Ghost odbędzie się 21 sierpnia 2019 r. Zespół otworzy koncert Metalliki na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Merch zespołu, w tym bestsellerowe wzory koszulek Papa Emeritus, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV