Nowy album Amon Amarth wiosną 2019. Zespół potwierdza

Wikingowie z Amon Amarth potwierdzają, że w 2019 r. wydadzą nowy longplay. Johan Hegg, frontman Amonów, zapowiada, że tym razem nie będzie to concept album. „Byłem na to zbyt leniwy” – żartuje wokalista.

Koniec 2018 r. był dla Amon Amarth gorącym czasem. Wydając film dokumentalny i koncertowe DVD „The Pursuit Of Vikings: 25 Years In The Eye Of The Storm”, deathmetalowi wikingowie podsumowali 25 lat scenicznych podbojów. W międzyczasie Amoni byli zajęci tworzeniem kolejnej płyty. Wszystko poszło sprawnie. Zespół melduje, że jest już na finiszu prac.

Czego możemy się spodziewać po następcy „Jomsviking”? Na pewno nie będzie to concept album.

– Z „Jomsviking” wszystko wyszło bardzo dobrze. Gdybyśmy chcieli zrobić kolejny concept album z zamiarem przebicia tej płyty, byłoby to prawie niemożliwe. No, chyba że mielibyśmy jakąś niesamowitą historię. Ale nie miałem, więc nie było sensu tego robić – w wywiadzie dla magazynu „Revolver” przyznał Johan Hegg, lider Amon Amarth.

– Byłem na to zbyt leniwy – dodał muzyk. – Czekałem aż muzyka będzie gotowa, żeby zobaczyć gdzie mnie zaprowadzi.

Jak można się było spodziewać, na nowym albumie Amon Amarth nie zabraknie historii o skandynawskich wojownikach. Jedna z nich będzie dotyczyć „Bitwy pod Stamford Bridge”, która w 1066 r. rozegrała się pomiędzy Wikingami a Anglosasami.

Muzycznie nie będzie rewolucji.

– Zawsze staramy się krok naprzód, ale na końcu, nawet jeśli powiemy sobie, że robimy coś innego, i tak będzie to brzmiało jak Amon Amarth – komentował niedawno Ted Lundström, basista szwedzkiej formacji.

– Najwyraźniej jesteśmy na to skazani i zawsze będziemy tak brzmieć – stwierdził muzyk.

Nowej płyty Amon Amarth możemy spodziewać się wiosną. Póki co nie ma dokładnej daty premiery.

Przypomnijmy: ostatni polski koncert Amon Amarth odbył się w 2017 r. na Przystanku Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival).

W 2019 r. zespół ponownie odwiedzi nasz kraj. Grupa wystąpi na powracającym po przerwie Mystic Festival – m.in. obok Slipknot i Sabaton.

Bestsellerowe koszulki z nadrukami Amon Amarth oraz gadżety zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV