Nie żyje Mick Schauer, były klawiszowiec Clutch

Smutne wieści z obozu Clutch. Odszedł Mick Schauer, były klawiszowiec grupy. O jego śmierci grupa poinformowała za pośrednictwem Facebooka. „Mick był niesamowitym talentem. Będzie nam go brakowało” – kolegę z zespołu żegnają członkowie Clutch.

Clutch to zespół znany i lubiany w Polsce. Amerykanie wielokrotnie występowali w naszym kraju. Można ich było zobaczyć m.in. w ubiegłym roku w Warszawie. Klawiszowcem Clutch w latach 2005-2008 był Mick Schauer. Jak poinformował zespół, muzyk nieoczekiwanie odszedł.

„Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Micka Schauera” – czytamy na oficjalnym fanpage’u Clutch. „Mick był niesamowitym talentem. Będzie nam go brakowało. Jego wkład w płyty „Robot Hive Exodus” i „From Beale Street To Oblivion” przyniósł zespołowi zupełnie nowe brzmienie w momencie, gdy staraliśmy się eksplorować nowe terytoria. Mick pomógł nam osiągnąć te cele. Był również siłą na naszych koncertach. Jego naturalne zdolności były niezrównane, a jego miłość do muzyki pozwoliła wszystkim nam grać lepiej”.

„Jesteśmy wdzięczni, że mieliśmy szansę tworzyć z Tobą muzykę, Mick” – kończy zespół.

Nie znamy oficjalnej przyczyny śmierci byłego klawiszowca Clutch.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV