Nergal i Ihsahn w nowym projekcie wokalisty Trivium

Matt Heafy nie boi się wyzwań. Wokalista Trivium przygotowuje się do odpalenia blackmetalowego projektu, w którym jak zapowiada, pojawią się m.in. Ihsahn, Gaahl i Nergal.

Patrząc na dokonania Trivium i covery, z których nagrywania znany jest Matt Heafy, trudno wyobrazić go sobie grającego black metal. Ale Heafy najwyraźniej nie lubi się ograniczać. Kilka lat temu zapowiadał, że nosi się z zamiarem odpalenia blackmetalowej kapeli. Okazuje się, że frontman Trivium nie zmienił planów.

Goszcząc w podcaście The Jasta Show, Heafy zdradził, że jego blackmetalowy projekt wkrótce ujrzy światło dzienne. W jego powstanie mocno zaangażował się Ihsahn, wokalista formacji Emperor.

– Ihsahn produkuje mój blackmetalowy projekt. Napisał ze mną klika utworów. Składamy jest teraz do kupy. Mamy osiem czy dziewięć napisanych numerów – informuje Heafy.

Muzyk podkreśla, że zależy mu, by w jego projekt zaangażowali się najważniejsi dla niego blackmetalowcy. Wśród nich jest największa gwiazda polskiego metalu.

– Chciałbym, żeby w każdym utworze pojawiał się któryś z moich blackmetalowych superbohaterów. Ihsahn zamierza nagrać jakieś wokale. Nergal będzie miał swój utwór, przypuszczam, że Gaahl też coś napisze. Planuję uderzyć jeszcze do kilku innych osób – zapowiada Heafy.

Lider Trivium nie mówi, kiedy dokładnie zamierza wystartować z kapelą. Projekt ma nazywać się Mitryu i nawiązywać do oldschoolowego black metalu, jak Darkthrone czy Emperor. Czekamy.

Trivium są na świeżo po występie w Polsce. Zespół był jedną z gwiazd drugiego dnia Mystic Festival. Koncert odbył się 26 czerwca.

Merch Trivium, w tym koszulki, bluzy i płyty, znajdziecie na RockMetalshop.pl via [link]

fot. A. Lawen (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV