Mike Shinoda z Linkin Park z kolejnym solowym utworem

Powrót na scenę Linkin Park pozostaje tematem otwartym. Póki co do gry próbuje wrócić Mike Shinoda, który zaprezentował kolejny solowy utwór. Pierwszy samodzielny koncert drugiego wokalisty Linkin Park ma odbyć się 12 maja.

Wygląda na to, że Mike Shinoda na poważnie zamierza zabrać się za solową karierę. Muzyk regularnie publikuje nowe utwory, które ostatecznie mają trafić na jego solowy album. Najnowszy, świeżo opublikowany utwór „About You” sprawdzicie poniżej.

„Ostatnie 6 miesięcy były jak rollercoaster. W tym chaosie zacząłem czuć ogromną wdzięczność za całe wasze wsparcie, za karierę, którą pozwoliliście mi mieć i za elementarną możliwość tworzenia – na początku roku pisał na Instagramie Shinoda, niespodziewanie publikując solową epkę „Post Traumatic”.

Epka została zainspirowana pierwszymi miesiącami po śmierci Chestera Benningtona, lidera Linkin Park, który popełnił samobójstwo w lipcu 2017 r. Mike Shinoda wciąż otwarcie mówi o traumie, jaką wywołała u niego strata przyjaciela.

– Ostatni rok był szalony. Chciałem zawrzeć to w muzyce, ale nie po to, żeby przykleić znaczek i powiedzieć „To się stało”, ale też pozwolić fanom i ludziom, którzy ze mną są, przejść przez to, umożliwić im zrozumienie miejsca, w którym aktualnie się znajduję – w jednym z ostatnich wywiadów tłumaczył Shinoda.

– Życie było trudne, pisanie muzyki nie – o skomponowanych ostatnio utworach opowiedział Mike. – Muzyka sprawia, że pewne rzeczy stają się łatwiejsze. Miałem okropny czas. Teraz jest trochę lepiej. W końcu wrócę do normalności. To moja podróż, a to, jak ona przebiega, zrozumiecie po przesłuchaniu materiału z płyty.

Przypomnijmy: w ostatnim czasie Shinoda nie występował publicznie, nie licząc koncertu, jaki wraz z kolegami z Linkin Park i zaproszonymi gośćmi zagrał w Los Angeles w hołdzie Benningtonowi (koncert odbył się 27 października ub.r. – red.).

Obecnie muzyk przygotowuje się do powrotu na scenę. Jego pierwszy solowy koncert odbędzie się 12 maja w Los Angeles w ramach Asian Pacific American Heritage Month.

Co z dalszą działalnością Linkin Park? Shinoda już wcześniej zapowiedział, że zespół wznowi działalność.

– Mam zamiar dalej grać z Linkin Park – niedawno deklarował, zaznaczając, że powrót grupy nie nastąpi od razu. – Mamy sporo do odbudowania, są też rzeczy, które musimy sobie wyjaśnić, więc zajmie to trochę czasu – podsumował Shinoda.

Chester Bennington zmarł 20 lipca ub.r. w wieku 41 lat. Ostatnim albumem nagranym przez Linkin Park jest „One More Light” wydany krótko przed śmiercią wokalisty.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV