Mayhem zapowiada nowy album. „Daemon”

Nowy album już oficjalnie zapowiadają członkowie Mayhem. Pionierzy black metalu rodem z Norwegii na 25 października zaplanowali premierę płyty „Daemon”. Będzie to ich szósty longplay.

Mayhem to jeden z tych zespołów, bez których ekstremalny metal nie byłby dziś tym, czym jest. Norwescy blackmetalowcy grają od 1984 r. Pomimo długiego stażu wciąż nie mają dość. Ich najnowsze wydawnictwo, o którym mówią od dłuższego czasu, ostatecznie trafi do sklepów 25 października nakładem Century Media Records.

– „Daemon” nie jest bezpośrednim nastepcą „Esoteric Warfare” – nowy album komentuje grupa. – Tak jak każdy album Mayhem, „Deamon” to osobna historia. Jest jak samotny wilk. Rzeczywiście, „Daemon” nie jest nowym rozdziałem w naszej karierze. To bardziej nowa powieść, autorytatywna i zarazem dzika. Napisana i zdekonstruowana przez ten sam skład, który stworzył „Esoteric Warfare”, który nagrał „De Mysteriis Dom Sathanas”.

– „Daemon” nie jest nową wersją „Freezing Moon”, „Pagan Fears” ani „Buried by Time and Dust”. Tym był live album „De Mysteriis Dom Sathanas Alive”. „Daemon” przynosi zmiany. Jest okazją, by szerzej otworzyć czeluści piekieł” – dodaje zespół.

Okładkę płyty stworzył Daniele Valeriani. Jego grafikę udostępniamy poniżej, podobnie jak trackliste płyty.

Przypomnijmy: ostatnim albumem w dorobku Mayhem pozostaje „Esoteric Warfare” z 2014 r. Ostatnie polskie koncerty Norwegów odbyły się w 2017 r. w Katowicach i Warszawie.

Koszulki, naszywki i licencjonowany merch grupy znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV