Mastodon zaskoczy fanów nowym albumem? Tak twierdzi gitarzysta grupy

Od premiery ostatniej płyty Mastodon mijają trzy lata. Zespół od miesięcy zapowiada, że wkrótce zaprezentuje coś nowego. Gitarzysta grupy Bill Kelliher uprzedza fanów kapeli, że będą mocno zaskoczeni.

Mastodon to jedna z największych gwiazd światowego metalu. Podkreśleniem dorobku ekscentrycznych Amerykanów była nagroda Grammy za utwór „Sultan’s Curse” (zespół zgarnął statuetkę w kategorii Najlepsze metalowe wykonanie). Po premierze ostatniej płyty „Emperor of Sand” członkowie Mastodon nie ukrywali, że potrzebują przerwy, ale już w ubiegłym roku zapowiedzieli powrót.

Biorąc pod uwagę pozycję Mastodon, a także sukces „Emperor of Sand”, oczekiwania względem grupy są spore. Zespół nie zamierza jednak odcinać kuponów od swoich dotychczasowych osiągnięć.

Bill Kelliher, gitarzysta Mastodon, zdradził w rozmowie z serwisem Ultimate Guitar, że nowy album jego ekipy może podzielić fanów.

– Kiedy wydajemy album, połowa fanów zawsze mówi: „Walić ich. Sprzedali się. Poszli w taką stronę, że nie jest nam z nimi po drodze”. Ale wiesz co? – zwrócił się do prowadzącego wywiad Kelliher. – Jako kapela rośniemy i nawet pomimo to mamy coraz więcej fanów.

– Mam 50 lat i nie zamierzam cały czas kręcić się wokół tego samego. Wydaje mi się, że mamy bardzo dużo fanów, którzy podchodzą do tego zupełnie inaczej. Bardziej na zasadzie: „Nie mogę się doczekać, co zrobią tym razem”. Jest tak, ponieważ nie stoimy w miejscu – podsumował Kelliher.

Przypomnijmy: wspomnianą nagrodę Grammy członkowie Mastodon odebrali w 2018 r. Ostatnim wydawnictwem w dorobku formacji jest epka „Cold Dark Place” wydana pod koniec 2017 r. W międzyczasie grupa wypuściła głośny cover „Stairway to Heaven” Led Zeppelin w formie niezależnego singla.

Mastodon miał wystąpić w czerwcu na Mystic Festival. Wydarzenie ostatecznie zostało jednak przesunięte o rok. Póki co w line-upie przyszłorocznego Mystic Festival nie ma Amerykanów.

Merch Mastodon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. A. Nitsch (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV