Mastodon nagrał cover „Stairway to Heaven” w hołdzie zmarłemu managerowi

Mastodon to zespół ciężko doświadczony przez los. W ubiegłym roku grupa pożegnała swojego managera, który zmarł na raka trzustki. W hołdzie Nickowi Johnowi zespół nagrał cover „Stairway to Heaven” Led Zeppelin.

„Stairway to Heaven” to utwór, którego nie powinno się ruszać? Może i tak, ale jeśli potrafisz zrobić to godnie – to dlaczego nie? Z takiego założenia wyszli członkowie Mastodon. Charyzmatyczni metalowcy z Atlanty nagrali własną wersję monumentalnego utworu Led Zeppelin. Cover „Stairway to Heaven” w ich wykonaniu to hołd dla managera Nicka Johna, który towarzyszył grupie przez ostatnie lata.

„We wrześniu 2018 r. straciliśmy jednego z naszych najbliższych przyjaciół i największych fanów” – komentuje zespół. „Był właściwie ojcem tej kapeli, od naszych najniższych upadków po najwyższe wzloty. Zawsze nam towarzyszył. Każdy najmniejszy ruch wychodził od niego, bo bardzo mu ufaliśmy.

„Oprócz nas i Gojiry (Nick John był również managerem braci Duplantier – red.) jego ulubionym zespołem byli Led Zeppelin” – wybór „Stairway to Heaven” tłumaczą członkowie Mastodon.

„Zostaliśmy poproszeni o wykonanie «Stairway To Heaven» na pogrzebie Nicka. Później, kiedy dowiedzieliśmy się, że ktoś to rejestrował, uznaliśmy, że powinniśmy nagrać to w studiu i wydać na Record Store Day jako hołd dla Nicka. Wszystkie dochody zostaną przekazane na badania nad rakiem trzustki” – wyjaśnia zespół.

„Stairway to Heaven” w wersji Mastodon udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Mastodon to laureaci ubiegłorocznych nagród Grammy. Grupa została doceniona w kategorii Najlepsze wykonanie metalowe za utwór „Sultan’s Curse”.

Ostatnim wydawnictwem w dorobku formacji jest epka „Cold Dark Place” wydana pod koniec 2017 r.

Merch Mastodon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV