Mark Knopfler na dwóch koncertach w Polsce!

Mark Knopfler, lider grupy Dire Straits i jeden z najbardziej cenionych gitarzystów wszech czasów, ogłasza światową trasę. Mamy dobrą wiadomość dla polskich fanów: w przyszłym roku muzyk dwukrotnie odwiedzi nasz kraj!

Trasa „Down The Road Wherever” rozpocznie się w kwietniu w Barcelonie i zawita do większości europejskich państw. Ostatnim koncertem w jej europejskiej części będzie show w Weronie w lipcu. W sierpniu i wrześniu trasa odwiedzi Stany Zjednoczone.

W Polsce Mark Knopfler wystąpi dwukrotnie: 10 lipca w Tauron Arenie w Krakowie i dzień później w Ergo Arenie w Trójmieście.

Bilety w cenie od 150 zł trafią do ogólnej sprzedaży w poniedziałek, 5 listopada, o godz. 10.00 na LiveNation.pl. Przedsprzedaż Official Community wystartuje w poniedziałek, 29 października, i potrwa do poniedziałku, 5 listopada. Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników strony LiveNation.pl zacznie się w środę, 31 października, i zakończy się w poniedziałek, 5 listopada.

Szczegóły koncertu udostępniamy poniżej.

Knopfler, który 16 listopada wyda swój dziewiąty solowy album „Down The Road Wherever”, zawsze postrzegał trasę koncertową jako integralną część związaną z wydaniem nowej płyty.

– Moje piosenki są stworzone do wykonywania na żywo – zauważa muzyk. – Kocham cały proces pisania ich samemu i nagrywania ich potem wraz z zespołem, ale ostatecznie najlepszą częścią jest wykonywanie ich na żywo dla publiczności. Lubię całe to zamieszanie: podróżowanie z miasta do miasta i interakcje z tą grupą muzyków. To totalna przyjemność. Naprawdę bardzo na to czekam.

Knopfler, który nagrał „Down The Road Wherever” w swoim studio British Grove w zachodnim Londynie, będzie występował podczas trasy z rozbudowanym dziesięcioosobowym zespołem – złożonym głównie ze swoich wieloletnich współpracowników.

Uznany za jednego z najlepszych gitarzystów wszech czasów, Mark Knopfler sprzedał ponad 120 milionów albumów w całej karierze (w Dire Straits oraz solowej), a wiele jego utworów stało się standardami, w tym: „Money For Nothing”, „Sultans of Swing” czy „Romeo & Juliet”. Muzyk wyprodukował również albumy m.in. dla Boba Dylana i Randy’ego Newmana.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV