Las Trumien debiutuje singlem „Bandaże i szmaty”

Nowy projekt z Wrocławia o wiele mówiącej nazwie Las Trumien prezentuje pierwszy singiel zapowiadający debiutancką epkę zatytułowaną po prostu „Las Trumien”. Utwór „Bandaże i szmaty” to opowieść zainspirowana przerażającymi wydarzeniami z przeszłości.

Zespół Las Trumien powstał na początku 2020 r. we Wrocławiu i tworzą go doświadczeni muzycy znani z takich kapel, jak m.in. Mentor, J.D. Overdrive, Sicphorm czy O.D.R.A.

Jak zapowiada wydający kapelę label Piranha Music, na debiutanckiej epce „Las Trumien” usłyszycie krwawe historie morderców, opowiedziane riffami utrzymanymi w estetyce obskurnego, piwnicznego sludge/doom metalu.

Debiutancka epka Lasu Trumien ma ukazać się 18 września. Już teraz jednak grupa postanowiła podzielić się pierwszym utworem z płyty. Singiel „Bandaże i szmaty” brzmi obiecująco – pod warunkiem, że lubicie, kiedy muzyka jest bardziej bestialska niż miła.

„Utwór zainspirowany został zbrodniami Anatolya Yuryevicha Moskvina, który w mieszkaniu dzielonym ze swoimi rodzicami trzymał 26 lalek o dość sporych rozmiarach. Po jego aresztowaniu wyszło na jaw, że pod niewinnymi przebraniami ukrywały się zmumifikowane ciała dziewcząt w wieku 3-15 lat. Moskvin przez lata wykopywał je z okolicznych cmentarzy. Anatoly podejrzewany jest o zbezczeszczenie co najmniej stu pięćdziesięciu grobów” – czytamy w informacji prasowej.

Nie, Las Trumien nie jest dla każdego, ale jeśli szukacie mocnych wrażeń, Las Trumien na pewno wam ich dostarczy.

Więcej o zespole dowiecie się z jego strony na Facebooku.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV