Lady Gaga nową członkinią Metalliki? Lars Ulrich wychwala gwiazdę pop

Wspólny występ Metalliki i Lady Gagi na gali rozdania nagród Grammy trudno zaliczyć do udanych. To jednak nie zniechęciło czterech jeźdźców do Gagi. Lars Ulrich widziałby ją jako nową członkinię legendarnej grupy. Perkusista zdradził, że współpraca z supergwiazdą pop może mieć ciąg dalszy.

Gdy spora część fanów posądza Metallicę o zdradę ideałów, rozpamiętując nieudany występ zespołu z Lady Gagą na 59. gali rozdania nagród Grammy, sam zespół wydaje się niewzruszony.

W rozmowie z amerykańskim magazynem „Rolling Stone” Lars Ulrich na chłodno odniósł się do całego zamieszania. Wpadkę podczas występu na Grammy określił „technicznym potknięciem”, nie poświęcając jej szczególnej uwagi. Więcej uwagi poświęcił za to postaci Lady Gagi, z którą podczas ceremonii zespół wystąpił po raz pierwszy – po raz pierwszy i bardzo możliwe, że nie ostatni.

Ulrich nazwał Gagę „istotnym, piątym członkiem zespołu”. Wcześniej wyjawił również, że w planach są kolejne muzyczne działania z supergwiazdą pop.

– Jej głos, podejście, jej poglądy na wszystko są niesamowite – wychwala Lady Gagę perkusista Metalliki. – Ten występ był spontaniczny i surowy. Ona po prostu ma w sobie duszę hard rocka i metalu. To przychodzi jej naturalnie, tu nie ma udawania. Ona po prostu to ma.

O tym, że Gaga może na dłużej zająć miejsce u boku zespołu, Lars Ulrich napomknął jeszcze na Grammy, rozmawiając z „Access Hollywood”.

– Rozmawialiśmy o tym, by uczynić ja piątą członkinią Metalliki. Zobaczymy, co z tego będzie – powiedział muzyk.

Kurtuazja czy rzeczywista chęć dłuższej współpracy z Gagą? Cóż, biorąc pod uwagę, że w samych superlatywach o wokalistce wypowiadają się również Kirk Hammet i Robert Trujillo, coś rzeczywiście może być na rzeczy. Teraz jednak przed Metalliką inne wyzwania – koncertowe. Formacja ogłosiła właśnie daty północnoamerykańskiego tournée. Począwszy od maja, grupa da po drugiej stronie Atlantyku ponad 20 koncertów. Czy pojawi się na nich Lady Gaga? Jeśli tak, to tylko na początku trasy – później sama bowiem rusza w intensywną trasę. Konserwatywni fani Metalliki mogą być spokojni.

Więcej o nieudanym występie Metalliki z gali rozdania nagród gramy pisaliśmy w artykule: „Grammy 2017: Wpadka podczas występu Metalliki z Lady Gagą”. Merch Metalliki dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Instagram

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV