Kvelertak z drugim singlem promującym „Splid”

Norwegowie z Kvelertak przymierzają się do premiery swojej czwartej płyty. „Splid” ukaże się 14 lutego. Zespół opublikował nowy singiel pt. „Crack of Doom”. W utworze gościnnie pojawił się Troy Sanders z Mastodon.

„Splid” nieprzypadkowo znalazł się w naszym zestawieniu najbardziej wyczekiwanych albumów 2020 r. Biorąc pod uwagę świeżość Kvelertak, ale także fakt, że norweska kapela wciąż buduje swoją pozycję, liczymy na bardzo mocne wydawnictwo. Single póki co nie zawodzą. Świeżo opublikowany utwór „Crack of Doom”, w którym Kvelertak wspiera Troy Sanders z Mastodon, brzmi co najmniej obiecująco.

– Wysłaliśmy Troyowi demo utworu, ponieważ czuliśmy, że jego głos w kilku momentach będzie pasował i zadziała na plus. Na całe szczęście numer mu się spodobał i Troy zainteresował się współpracą. Dostał jakieś szkice ścieżek wokalnych i nasze wskazówki, ale tak naprawdę mógł zrobić to, co chciał. To, co odesłał, przerosło nasze oczekiwania. Jesteśmy ekstremalnie dumni mając go w tym utworze. Troy jest Amerykaninem, więc naturalnie wyszło, że zrobimy ten kawałek po angielsku – komentuje zespół.

Singiel „Crack of Doom” wraz z klipem udostępniamy poniżej.

Album „Splid” to efekt współpracy Kvelertak z Kurtem Ballou. Materiał powstał w Godcity Studiu w Salem w stanie Massachusetts. Krążek zostanie wydany w barwach Rise Records.

Formacja Kvelertak istnieje od 2007 r. Od początku wykonuje muzykę określaną jaką punk metal. Skład grupy tworzą wokalista Erlend Hjelvik, gitarzyści Vidar Landa, Bjarte Lund Rolland i Maciek Ofstad, basista Marvin Nygaard oraz perkusista Kjetil Gjermundrød.

Licencjonowane koszulki Kvelertak znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV