Koncert ku pamięci Chestera Benningtona – jest oficjalna videorelacja

To był wyjątkowy koncert. 27 października grupa Linkin Park pożegnała swojego wieloletniego wokalistę Chestera Benningtona specjalnym występem w Los Angeles. Wydarzenie właśnie doczekało się oficjalnej videorelacji.

Koncert „Linkin Park and Friends Celebrate Life in Honor of Chester Bennington” nie był zwykłym koncertem. Odbywający się z udziałem tłumnie zgromadzonych fanów, transmitowany na cały świat za pośrednictwem YouTube, wzbogacony o występy m.in. członków Bring Me The Horizon i Korna – koncert, którym Linkin Park pożegnali swojego lidera, przeszedł do historii jako jedno z najbardziej poruszających wydarzeń muzycznych ostatnich lat.

Wydarzenie obfitowało w emocjonalne, wzruszające momenty. Pamiętne wykonanie „In the End” czy słowa wypowiedziane przez Talindę Bennington, wdowę po zmarłym frontmanie Linkin Park, stanowiły pierwszy plan. Drugim i tak samo ważnym były gesty fanów, które pracująca na miejscu ekipa filmowa wplotła w oficjalną videorelację z koncertu.

Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Chester Bennington zmarł 20 lipca w wieku 41 lat. Jak potwierdził lekarz sądowy hrabstwa Los Angeles, jego śmierć miała charakter samobójczy. Do Linkin Park Bennington dołączył w 1999 r. Z zespołem odniósł wiele sukcesów, m.in. trafiając do zestawień najważniejszych wokalistów rockowych wszech czasów.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV