Kolejny hologram rusza w trasę. Tym razem to Frank Zappa

To już pewne: Frank Zappa, zmarły w 1993 r. legendarny rewolucjonista rocka, powróci z zaświatów na hologramie. Trasa hologramu Zappy rozpocznie się w kwietniu 2019 r., obejmując USA i Europę.

O tym, że Frank Zappa może wrócić pod postacią hologramu, informowaliśmy już wcześniej. Teraz wszystko jest już jasne – Zappa, podobnie jak Ronnie James Dio, zmartwychwstanie jako hologram, by dalej koncertować na całym świecie.

Narkobiznes? Być może, ale nie dla zajmującej się tworzeniem hologramów firmy Eyelluion i Ahmeta Zappy, syna nieodżałowanego lidera The Mothers of Invention.

– Jestem podekscytowany, że Frank Zappa ostatecznie wróci na scenę, grając swoje najbardziej znane utwory, jak również materiał nigdy wcześniej niepublikowany – cieszy się Ahmet Zappa. – Nie możemy doczekać się przywrócenia jego twórczości na scenę wraz z muzykami, z którymi uwielbiał grać.

– To dla nas zaszczyt powitać tak wielkiego i ważnego artystę w planach naszych hologramowych realizacji – dodaje Jeff Pezzutti, szef firmy Eyellusion. – Frank Zappa był niesamowitym muzykiem, niedoścignionym w swoich pomysłach, konfrontującym wiele różnych gatunków i inspirującym całe generacje artystów, którzy w kolejnych dekadach kształtowali brzmienie rocka i popu.

Trasa hologramu Franka Zappy rozpocznie się 19 kwietnia w Nowym Jorku. Po serii dziewięciu koncertów za oceanem tournée przeniesie się do Europy. W Polsce hologram Zappy się nie pojawi. Europejska część trasy The Bizarre World Of Frank Zappa ograniczy się do Anglii, Belgii i Holandii.

Szczegóły trasy udostępniamy poniżej.

Kto będzie akompaniował hologramowi jednego z największych wizjonerów muzyki XX w.? Wszystko jest już jasne. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w zespole zabraknie Steviego Vaia. Nie zabraknie za to starych kumpli Zappy: Raya White’a, Mike’a Keneally’ego, Scotta Thunesa, Roberta Martina, Eda Manna i Joe’a „Vaultmeistera” Traversa.

Przypomnijmy: Frank Zappa zmarł 4 grudnia 1993 roku na raka prostaty. Miesiąc wcześniej ukazał się ostatni album muzyka „The Yellow Shark”.

A who’s who of fan favorite ZAPPA musicians will support “The Bizarre World Of Frank Zappa” hologram tour which will…

Opublikowany przez Frank Zappa Poniedziałek, 11 lutego 2019

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV