Jinjer zapowiada nowe wydawnictwo. „Inny kierunek, inne podejście”

Ukraińska formacja Jinjer zapowiada rozpoczęcie prac nad nowym materiałem. Grupa tym razem celuję w krótszą formę. „Planujemy nagrać epkę, cztery lub pięć utworów, całkowicie nowych – informuje basista Eugene Abdiukhanov.

Jinjer to jeden z najbardziej cenionych przedstawicieli współczesnego metalcore’u. Założony przez gitarzystę Dimitrija Oksenę zespół początkowo miał być reakcją na przygnębiającą rzeczywistość naznaczoną wojną na Ukrainie. Po wielu przetasowaniach w składzie, w którym nie ma już m.in. założyciela grupy, Jinjer stał się czymś więcej.

Dziś Jinjer to absolutna awangarda gatunku, w jakim tworzy. O wartości grupy polscy fani mogli się przekonać podczas serii czterech koncertów, które ukraińska załoga w czerwcu zagrała w naszym kraju (fotorelację z wrocławskiego występu Jinjer publikowaliśmy na łamach RockMetalNews.pl). Dowodzony przez Tatianę Shmailiuk zespół potrzebuje jednak nowego materiału, o czym przekonuje jego basista, Eugene Abdiukhanov.

– Ostatnim razem, kiedy byliśmy w USA, graliśmy trasę z Cradle Of Filth. Naszym planem było wrócić na Ukrainę jesienią i zrobić album – w wywiadzie dla LoudTV powiedział Abdiukhanov. – Pod koniec trasy Dez Fafara z Devildriver, nasz menadżer, zawołał mnie i powiedział: „Okej, Eugene, musicie wrócić jesienią”. Ja na to: „Dez, planujemy zrobić album”. Odpowiedział: „Nie, ważniejsze jest być tu i grać. Musicie stworzyć podkład dla zespołu.Wszystko idzie bardzo, bardzo dobrze. Musicie tu wrócić”. Próbował przekonać mnie i innych z zespołu.

– Stwierdziliśmy, że możemy wrócić, ale jednocześnie nie możemy, bo musimy stworzyć nowe utwory. Osobiście uważam, że nie możemy grać więcej tych samych numerów – przyznał basista. – Potrzebujemy czegoś nowego. Ustaliliśmy, że nagramy minialbum. Planujemy zatem nagrać epkę, cztery lub pięć utworów, całkowicie nowych. To będzie inny kierunek, inne podejście, ale w klimacie Jinjer. To będzie coś rozwojowego.

Przypomnijmy: na koncie Jinjer znajdują się trzy albumy. Drugi, „Cloud Factory”, pierwotnie wydany własnym sumptem w 2014 r. jest dostępny ponownie za sprawą Napalm Records.

Koszulki ze wzorem „Cloud Factory” znajdziecie w RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV