Jinjer z planami nagrania nowej płyty w 2019

Premiera zapowiadanej od miesięcy epki Jinjer nieco się opóźniła, ale plany zespołu wybiegają znacznie dalej. Jak zdradziła Tatiana Shmailyuk, wokalistka Jinjer, lada dzień ukraińska formacja przystąpi do nagrań pełnoprawnej płyty.

„Micro”, najnowszy minialbum Jinjer, wbrew wcześniejszym zapowiedziom ukaże się nie w 2018 r., a na początku przyszłego. Mimo to w przypadku grupy nie sposób mówić o opieszałości. Zespół intensywnie koncertuje (w chwili obecnej w Meksyku) i co więcej, ma już konkretny plan na nagranie kolejnej, czwartej płyty.

– Właściwie dopiero co nagraliśmy epkę, która ukaże się w styczniu, ale myślę, że wiosną wejdziemy do studia, by stworzyć już pełnoprawny album – zapowiada Tatiana Shmailyuk, wokalistka Jinjer.

O głodzie tworzenia nowych utworów, będącym naturalną konsekwencją bezustannego koncertowania, niedawno wypowiadał się również Eugene Abdiukhanov, basista Jinjer.

– Prawie dwa i pół roku od wydania płyty „King Of Everything” oraz promującej ją trasy zapragnęliśmy ponownie zająć się tworzeniem nowej muzyki – zaznaczył basista Eugene Abdiukhanov.

Potrzeba nagrania minialbumu „Micro” sprawiła, że na jesieni zespół zamknął się w studiu, odrzucając ofertę powrotu do USA, gdzie jeszcze do niedawna koncertował.

– Stwierdziliśmy, że możemy wrócić, ale jednocześnie nie możemy, bo musimy stworzyć nowe utwory. Osobiście uważam, że nie możemy grać więcej tych samych numerów. Potrzebujemy czegoś nowego – wyjaśnił basista.

Przypomnijmy: polski koncert Jinjer odbędzie się 20 stycznia. Zespół wystąpi w Krakowie wraz z Amorphis, Soilwork i Nailed To Obscurity.

Wydarzenie organizuje Knock Out Productions.

Na koncie Jinjer znajdują się trzy albumy. Drugi, „Cloud Factory”, pierwotnie wydany własnym sumptem w 2014 r. jest dostępny ponownie za sprawą Napalm Records.

Koszulki ze wzorem „Cloud Factory” znajdziecie w RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV