Jinjer z nowym singlem i zapowiedzią trasy

Zgodnie z zapowiedziami Jinjer dzieli się premierowym materiałem. Do sieci trafił pierwszy singiel zapowiadający minialbum „Micro”. Całość ma zostać udostępniona jeszcze w tym roku.

Ukraińska formacja Jinjer to wchodząca gwiazda światowego metalcore’u, która z roku na rok świeci coraz jaśniej. Początki zespołu nie były łatwe. Skład Jinjer formował się w cieniu tragicznych wydarzeń na Ukrainie. Dziś grupa jest w zupełnie innymi miejscu.

Na fali coraz większej popularności jeszcze w tym roku ukraińska ekipa wyda epkę „Micro”, której premiera ma mieć miejsce jeszcze w 2018 r. Również w tym roku rozpocznie się światowa trasa, w ramach której Jinjer zagra ponad 70 koncertów na całym świecie.

– W tej chwili jesteśmy na etapie pisania, komponowania nowego materiału – w niedawnym wywiadzie dla kanału Impact komentowała Tatiana Shmailyuk, wokalistka Jinjer. – Mogę powiedzieć, że kilka utworów – 3 lub 4 – muzycznie jest już zrobionych.

O potrzebie nagrania nowej płyty (lub epki) już wcześniej mówił Eugene Abdiukhanov, basista Jinjer.

– Ostatnim razem, kiedy byliśmy w USA, graliśmy trasę z Cradle Of Filth. Naszym planem było wrócić na Ukrainę jesienią i zrobić album – tłumaczył Abdiukhanov. – Pod koniec trasy Dez Fafara z Devildriver, nasz menadżer, zawołał mnie i powiedział: „Okej, Eugene, musicie wrócić jesienią”. Ja na to: „Dez, planujemy zrobić album”. Odpowiedział: „Nie, ważniejsze jest być tu i grać. Musicie stworzyć podkład dla zespołu. Wszystko idzie bardzo, bardzo dobrze. Musicie tu wrócić”. Próbował przekonać mnie i innych z zespołu.

– Stwierdziliśmy, że możemy wrócić, ale jednocześnie nie możemy, bo musimy stworzyć nowe utwory. Osobiście uważam, że nie możemy grać więcej tych samych numerów. Potrzebujemy czegoś nowego. Ustaliliśmy, że nagramy minialbum. Planujemy zatem nagrać epkę, cztery lub pięć utworów, całkowicie nowych. To będzie inny kierunek, inne podejście, ale w klimacie Jinjer. To będzie coś rozwojowego – stwierdził basista.

Polski koncert Jinjer odbędzie się 20 stycznia. Zespół wystąpi w Krakowie wraz z Amorphis, Soilwork i Nailed To Obscurity.

Najnowszy singiel Jinjer udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: na koncie Jinjer znajdują się trzy albumy. Drugi, „Cloud Factory”, pierwotnie wydany własnym sumptem w 2014 r. jest dostępny ponownie za sprawą Napalm Records.

Koszulki ze wzorem „Cloud Factory” znajdziecie w RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV