Jak rodzice wpływają na nasz gust muzyczny? Badania zaskakują

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Dotyczy to również gustu muzycznego, na który jak wynika z najnowszego badań, duży wpływ mają rodzice. Badania dowodzą ponadto, że zabieranie dzieci na koncerty wzmacnia więzy rodzinne.

Wpływ rodziców na muzyczne preferencje dzieci postanowił zbadać serwis TickPick. W przeprowadzonych przez TickPick badaniach wzięło udział 490 rodziców oraz ponad 500 dorosłych słuchaczy.

Jak się okazuje, większość z nas poznaje swojego ulubionego artystę w wieku 13 lat. Największy wpływ na nasz gust mają kolejno: radio, filmy, ojcowie, matki, przyjaciele, rodzeństwo, telewizja, koncerty, festiwale, social media i zainteresowania.

Gust muzyczny rodziców jest więc jednym z najważniejszych czynników kształtujących preferencje dzieci. No dobrze, ale którzy rodzice chcą najbardziej wpływać na gust swoich dzieci? Okazuje się, że na muzycznej edukacji swoich pociech najbardziej zależy rodzicom, którzy sami słuchają indie, hard rocka, jazzu, klasycznego rocka i heavy metalu.

Czego najczęściej dzieci słuchają wspólnie z rodzicami? Według TickPick przede wszystkim popu – i raczej trudno mówić tu o zaskoczeniu. W dalszej kolejności są rock, hip-hop i muzyka filmowa.

Na tym jednak nie koniec. Badania dowodzą, że rodzice, którzy zabierają swoje pociechy na koncerty, budują lepsze relacje rodzinne. Wspólne uczestnictwo w wydarzeniach muzycznych wzmacnia więzy, co oznacza, że warto chodzić na koncerty z rodzicami. W końcu w rodzinie siła!

Grafikę z wynikami badań udostępniamy poniżej.

Zastanawiacie się, na jakie koncerty warto się wybrać? Polecamy nasze zestawienie najlepszych rockowych i metalowych koncertów tego roku. Z pewnością znajdziecie w nim wiele koncertów, na które można wybrać się całą rodziną. Koniecznie sprawdźcie rozpiskę „Koncerty rock/metal 2020. Te gwiazdy przyjadą do Polski”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV