Wypadek samochodowy zespołu Messa. Ruszyła zbiórka na pomoc grupie

Włoska doommetalowa grupa Messa brała udział w poważnym wypadku samochodowym w miniony weekend. W wyniku zdarzenia kilku członków zespołu wymaga pilnych operacji.

Wokalistka zespołu, Sara Bianchin, wraz z pozostałymi muzykami założyli zbiórkę na portalu GoFundMe, aby zebrać pieniądze na pomoc dla siebie i poszkodowanej ekipy technicznej.

„Wczoraj wieczorem po ostatnim koncercie trasy mieliśmy wypadek” – pisze Sara. „Kierowca jadący z naprzeciwka jechał naszym pasem i zderzył się z nami czołowo. Na szczęście wszyscy przeżyliśmy, ale nasz bus jest całkowicie zniszczony, a część ekipy będzie musiała przejść kompleksowe operacje w celu powrotu do pełnej sprawności. Myślę, że otrząśnięcie się po tym strasznym zdarzeniu zajmie nam kilka miesięcy”.

Wokalistka zwróciła się do fanów i sympatyków zespołu z prośbą o pomoc.

„Jeśli chcesz nas wesprzeć, to kup, proszę, naszą płytę w serwisie Bandcamp lub przekaż darowiznę za pośrednictwem GoFundMe, aby pomóc nam stanąć na nogi” – dodaje Sarah. „Prawdopodobnie nie damy rady odpowiedzieć wam wszystkim, ale dziękujemy z całego serca za każdą okazaną nam pomoc. To naprawdę bardzo wiele dla nas znaczy. Te mroczne chwile zaraz po wypadku, w roztrzaskanym samochodzie, przy udzielaniu nam pierwszej pomocy to coś, co nie zniknie szybko. Ale z waszą pomocą sobie poradzimy. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia!”.

Zespół Messa powstał w 2014 r. w miejscowości Cittadella nieopodal Wenecji. Ich muzyka to mieszanka doom/sludge metalu z wstawkami charakterystycznymi dla muzyki ambient czy drone. Zespół wydał trzy albumy studyjne, z czego ostatni „Close” w 2022 r. Grupa zdobyła sporą popularność w Europie, koncertując na takich festiwalach, jak Hellfest czy Roadburn Festival.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.