It Follows z tytułowym singlem z płyty „XXI”

Nowy singiel It Follows. Świeżo upieczeni podopieczni Blood Blast Distribution udostępnili tytułowy utwór z płyty „XXI”. Premiera wydawnictwa ostatecznie została wyznaczona na 26 czerwca.

Formacja It Follows, która swoją nazwę zawdzięcza kultowemu filmowi grozy Davida Roberta Mitchella, to muzyczne połączenie nowoczesnego hardcore’u z mocnym grunge’owym brzmieniem spod znaku Nirvany i Alice In Chains.

It Follows to kolejni po Materii i Mentally Blind polscy reprezentanci Blood Blast Distribution, firmy działającej pod skrzydłami Nuclear Blast, największej europejskiej wytwórni zajmującej się wydawaniem zespołów rockowych i metalowych. W barwach Blood Blast zespół w czerwcu wyda swój drugi album.

– To obraz społeczeństwa, jakim się staliśmy. To obraz społeczeństwa na prozaku, które musi się w ten sposób uspokajać, bo jest tyle rzeczy, które nas przerastają. Nie znosimy presji, bo świat za szybko za, dlatego wpadamy w dragi i alkohol, żeby jakoś dać sobie radę – w niedawnym wywiadzie „XXI” komentował dla nas Klama z It Follows.

Okładka płyty nawiązuje do obrazu angielskiego artysty działającego pod pseudonimem Mr.Deadwater.

– Gdy zobaczyłem obraz Mr.Deadwatera, wiedziałem, że ma on wyraz, w który chciałbym ubrać nasze utwory. Po nawiązaniu kontaktu wykupiłem prawa do tej grafiki i mogłem oficjalnie ogłosić, że będzie ona twarzą tego krążka. Nazwa malowidła „Prozac” sprawiła, że szeroko się uśmiechnąłem – wyjaśnia Klama.

Jeszcze gorący tytułowy singiel z płyty „XXI” możecie odsłuchać poniżej.

Więcej o It Follows dowiecie się z naszego wywiadu. Materiał znajdziecie via [link]

It Follows istnieją od 2018 r. Póki co dyskografię grupy zamyka debiutancki album „The Devil Put People Here”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV