Ile biletów sprzedają Iron Maiden? Znamy odpowiedź

Ile biletów na swoje koncerty sprzedaje Iron Maidan? Dokładne liczby w najnowszym raporcie opublikował „Billboard”. Z raportu wynika jasno: po ponad 40 latach od rozpoczęcia działalności Ironi wciąż należą do najpopularniejszych zespołów na świecie.

Legacy Of The Beast Tour trwa w najlepsze. Tournée, które Iron Maiden rozpoczęli 26 maja w Tallinie w Estonii, dla legendarnych metalowców jest okazją do promocji ich ostatniego albumu oraz gry firmowanej ich marką. To także doskonała okazja, by zwiększyć zasobność portfeli członków grupy.

Jak donosi „Billboard”, Legacy Of The Beast Tour to jedna z najlepiej sprzedających się tras koncertowych na świecie (w tym aspekcie Ironi ustępują jedynie duetowi Beyonce & Jay Z i U2).

Jak dokładnie przedstawiają się liczby?

Jak na razie największy koncert na trasie Legacy Of The Beast Tour zespół zagrał w Sztokholmie, gdzie udało im się sprzedać ponad 37 tys. wejściówek. Uwzględniając ceny biletów, frekwencja przełożyła się na dochód blisko 3 mln dolarów.

Nieco mniej Ironi zarobili w Pradze – dokładnie 2 314 576 dolarów. Kwotę tę wygenerowała frekwencja na poziomie niespełna 30 tys. uczestników koncertu.

Niewiele ponad 20 tys. biletów Iron Maiden sprzedali na koncert w Helsinkach, zarabiając dzięki temu nieco ponad 2 mln dolarów. Nieznacznie mniej Bruce Dickinson & Co. zarobili w Niemczech, grając w Hanowerze i Berlinie.

Liczby nie kłamią – Iron Maiden to wciąż jeden z największych zespołów świata. Swoją wielkość zespół potwierdzi również w Polsce: 27 i 28 lipca w krakowskiej Tauron Arenie. Sprzedaż biletów nie została jeszcze zakończona. Dostępne są bilety na oba koncerty. Za najtańsze trzeba zapłacić 249 zł.

Przypomnijmy: ostatnim albumem w dorobku Iron Maiden pozostaje „The Book of Souls” z 2015 r. Jest to jak na razie najdłuższe wydawnictwo grupy, na które składają się dwie płyty CD. Na „The Book of Souls” znajduje się również najdłuższy utwór Iron Maiden, trwająca 18 min. kompozycja „Empire of the Clouds”.

Merch Iron Maiden, w tym koszulki, czapki i wszystko, czego potrzebujecie na koncert, kupicie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ralph PH (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV