HammerFall udostępnia klip do „(We Make) Sweden Rock”

„Dominion” – pod taką nazwą 16 sierpnia nakładem Napalm Records ukaże się nowy album HammerFall. Zespół opublikowały teledysk do pierwszego singla z płyty i szczegóły promującej ją trasy. To już pewne: w 2020 r. Szwedzi dwukrotnie odwiedzą nasz kraj.

– To wspaniały hołd dla szwedzkiego hard rocka i metalu – utwór „(We Make) Sweden Rock” komentuje Joacim Cans, wokalista HammerFall.

– Bez szwedzkiej sceny rockowej i metalowej z takimi artystami, jak Heavy Load, At the Gates czy Yngwie Malmsteen, świat byłby dość nudnym i szarym miejscem – przekonuje Cans. – To nasz szlachetny wyraz uszanowania dla wszystkich tych wykonawców, którzy zainspirowali nas i nam podobnych do grania metalu, tworzenia zespołów i ostatecznie krucjaty w imię heavy metalu.

„Dominion” to już jedenasty album w dorobku HammerFall, a drugi w barwach Napalm Records. Znajdzie się na nim 12 premierowych – i jak zapewnia zespół, dopracowanych jak nigdy – utworów.

– Dobra nie oznacza, że jest wystarczająco dobra. Musi być świetna. To stwierdzenie jak mantra przyświecało nam przy pracach nad każdym aspektem tej płyty, od pisania piosenek i prób po produkcję oraz partie każdego członka formacji. Rezultatem jest właśnie „Dominion”, potężna siła natury, której nie można powstrzymać – podkreśla gitarzysta HammerFall Oscar Dronjak.

Letnia trasa koncertowa zespołu rozpocznie się od występu na meksykańskim Domination Festival. Następnie grupa zawita do Europy, gdzie zagra na takich legendarnych festiwalach, jak Sweden Rock Festival, Graspop Metal Meeting czy Wacken Open Air.

Rok 2020 HammerFall przywita klubową trasą. W jej ramach szwedzka formacja zagra dwa koncerty w Polsce: 18 lutego w Warszawie i dzień później w Krakowie.

Więcej informacji wkrótce.

Jeszcze gorący singiel „(We Make) Sweden Rock” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV