Guns N’ Roses z najbardziej kasowym koncertem roku. Ile zarobili w Gdańsku?

Garść liczb związanych z europejską odsłoną Not In This Lifetime Tour zaprezentował „Billboard”. To były żniwa dla ekipy Guns N’ Roses, choć nie każdy koncert okazał się tak dochodowy, jak można było przypuszczać. Za występ w Gdańsku zespół zgarnął niecałe 3,5 mln dolarów. Ile zarobił w innych miastach?

Najkrótsza odpowiedź brzmi: więcej. Jest to jednak duże uproszczenie, bo choć koncert na Stadionie Energa Gdańsk rzeczywiście nie przyniósł takich dochodów, jak inne europejskie występy Guns N’ Roses, i tak był bardziej dochodowy niż koncert w Bilbao, skąd Gunsi wywieźli mniej niż 3 mln dolarów (dokładnie ok. 2 800 000 dolarów).

Najwięcej Axl, Slash, Duff i reszta składu wywieźli z Londynu, gdzie przytomnie zagrali dwa koncerty, na których łącznie zarobili ponad 17 mln dolarów. Były to najbardziej dochodowe koncerty bieżącego roku (Gunsi zdeklasowali drugi w zestawieniu zespół Coldplay z koncertem w Toronto – zarobki na poziomie ok. 8,5 mln dolarów).

To jednak nie koniec oszałamiających liczb. Szacuje się, że od kwietnia 2016 r. na trasie Not In This Lifetime Tour zespół zarobił przeszło 400 mln dolarów. By zbić tak oszałamiająco fortunę, „najniebezpieczniejszy zespół świata” potrzebował zaledwie półtora roku. To zapewniło mu awans do prestiżowego grona najlepiej zarabiających gwiazd według „Forbesa”.

Ale Gunsi nie zwalniają tempa. Trasa Not In This Lifetime Tour zakończy się dopiero 29 listopada. Grupę czeka więc seria gigów na największym rynku koncertowym świata. A co dalej? Richard Fortus, drugi gitarzysta Guns N’ Roses, twierdzi, że w grę wchodzi nowy album formacji. Póki co jednak zespół nie potwierdził jego rewelacji. Jedno jest pewne – droga do premiery nowego krążka Guns N’ Roses jest usłana różami (i dolarami).

Przypomnijmy: trasa Not In This Lifetime Tour to pierwsze międzynarodowe tournée Gusn N’ Roses w składzie z Axlem, Slashem i Duffem McKaganem od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993).

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV