Franz Ferdinand wracają. Nowa płyta i koncert w Polsce

Dość nieoczekiwany come back zapowiada formacja Franz Ferdinand. Szkoccy piewcy tzw. nowej rockowej rewolucji w przyszłym roku wydadzą nowy album. Niedługo później zespół wyruszy w trasę. Jej częścią będzie koncert w Polsce.

8 marca – odhaczcie w kalendarzu tę datę, jeśli pamiętacie i lubicie Franz Ferdinand. Dowodzona przez Alexa Kapranosa grupa, która największe sukcesy odnosiła w połowie poprzedniej dekady, dokładnie tego dnia wystąpi w Warszawie. Brzmi niewiarygodnie? To dopiero początek najświeższych informacji z obozu Franz Ferdinand.

Najważniejsza jest taka, że 9 lutego grupa powróci z nowym albumem. Będzie to pierwsze wydawnictwo Szkotów od czasu wydania w 2013 r. płyty „Right Thoughts, Right Words, Right Action”. Krążek promuje świeżo opublikowany singiel „Always Ascending”, który możecie sprawdzić poniżej.

„Always Ascending” – bo taka jest też nazwa całego albumu – będzie pierwszym longplayem zespołu nagranym bez Nicka McCarthy’ego, współzałożyciela Franz Ferdinand, który z powodu zobowiązań rodzinnych odszedł z grupy w ubiegłym roku. Całość wyprodukował Philippe Zdar szerzej znany z duetu Cassius oraz współpracy z francuską formacją Phoenix.

Szczegóły warszawskiego koncertu Franz Ferdinand sprawdzicie via [link]

Skład zespołu tworzą obecnie: Alex Kapranos, Bob Hardy, Paul Thomson, Dino Bardot i Julian Corrie.

Płyty oraz koszulki Franz Ferdinand znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV