Foo Fighters z niespodziewaną epką live

Mając w składzie bębniarza Nirvany, Foo Fighters startowali z wysokiego pułapu. Jak zespół Dave’a Grohla brzmiał na początku swojej działalności? Niespodziewanie wydana koncertowa epka grupy dowodzi, że całkiem nieźle!

Foo Fighters potrafią zrobić fanom niespodziankę. Zespół postanowił zaproponować amerykańskim fanom coś na długi weekend (Amerykanie 4 lipca obchodzili swoje święto narodowe), wydając w formie epki nigdy niepublikowane nagrania live.

Wydawnictwo, wrzucone pod nazwą „00950025” na zespołowy kanał YouTube, zawiera trzy utwory. Pierwsze dwa to pochodzące z debiutanckiej, imiennej płyty Foo Fighters wydanej w 1994 r. utwory „Warrershed” i „For All the Cows”, oba wykonane na Reading Festival w Londynie w 1995 r. Epkę uzupełnia „Next Year” z „There Is Nothing Left to Lose”, trzeciego albumu Foo Fighters. Jest to również nagranie koncerteowe, zarejestrowane na Live at Cold Live w Australii w 2000 r.

Wszystkie trzy utwory udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: dyskografię Foo Fighters zamyka „Concrete and Gold” z 2017 r. To drugi po „Wasting Light” z 2011 r. album grupy, z którym zespół podbił zestawienie Billboard 200. Gościnnie na „Concrete and Gold” pojawili się m.in. Paul McCartney i Justin Timberlake.

W Polsce po raz ostatni formacja założona przez byłego perkusistę Nirvany wystąpiła na Open’er Festival w 2017 r.

Merch Foo Fighters, w tym bestsellerowe koszulki, a także płyty CD i unikalną zapalniczkę ZIPPO znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV