Europejska trasa Iron Maiden oficjalnie rozpoczęta

To trasa, na której start czekało wielu fanów heavy metalu w Europie. W miniony weekend Iron Maiden oficjalnie zainaugurowali kolejną odsłonę Legacy of the Beast World Tour.

Zgodnie z planem, czyli 26 maja w Tallinie w Estonii, rozpoczęła się europejska część trasy Legacy of the Beast, w ramach której Ironi promują swój ostatni album oraz grę komputerową firmowaną ich marką. Legenda heavy metalu do połowy sierpnia planuje zagrać blisko 40 stadionowych koncertów, przy okazji dwukrotnie występując w Polsce – 27 i 28 lipca w Tauron Arenie Kraków.

Sobotni koncert w Tallinie przyciągnął ponad 10 tys. fanów. Zespół już wcześniej zapowiadał, że skupi się na klasycznym materiale. Tak też się stało – większość 16-utworowego setu stanowiły bowiem nieśmiertelne evergreeny z lat 80.

Pośród największych przebojów grupy, które Bruce Dickinson & Co. zagrali w Tallinie (m.in. „The Trooper”, „Fear Of The Dark”), znalazł się biały kruk w postaci utworu „Flight Of Icarus”. Jak przypominają fani, po raz ostatni pojawił się on setliście Iron Maiden w 1986!, czyli dokładnie 32 lata temu (sic!).

Nie zabrakło też innych atrakcji, w tym pirotechniki i efektów specjalnych, które od lat pojawiają się na koncertach grupy – i tego samego można się spodziewać na pozostałych koncertach Legacy of the Beast World Tour.

Aktualnie Ironi przebywają w Finlandii, gdzie czeka ich kolejny koncert w Helsinkach. Kolejne państwa na ich koncertowym szlaku to Szwecja, Norwegia i Dania.

Oficjalne podsumowanie pierwszego koncertu trasy Legacy of the Beast udostępniamy poniżej.

Jeśli chodzi o polskie koncerty, sprzedaż biletów trwa. Dostępne są jednak wyłącznie bilety na 28 lipca. Za najtańsze trzeba zapłacić 199 zł. Szczegóły znajdziecie na stronie Live Nation.

Merch Iron Maiden, w tym koszulki, czapki i inne gadżety, kupicie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV