Eliminacje do Pol’and’Rock zmieniają formułę

Eliminacje do Pol’and’Rock Festival po raz kolejny zmieniają formułę. Z powodu utrzymującego się zagrożenia epidemiologicznego Fundacja WOŚP odwołała koncerty live. Zamiast w transmitowanych online koncertach bez publiczności artyści wezmą udział w internetowym głosowaniu.

– Pol’and’Rock Festival zaplanowany jest dopiero na przełom lipca i sierpnia, więc przygotowania wciąż toczą się swoim torem. Oczywiście nie wykluczamy żadnego scenariusza – komentuje Jerzy Owsiak.

Jak tłumaczy szef Fundacji WOŚP, zorganizowanie koncertów nawet bez publiczności to obecnie zbyt duże zagrożenie. Organizatorzy Eliminacji do Pol’and’Rock Festival nie chcą narażać muzyków i wszystkich ekip technicznych, dlatego jako alternatywę proponują internetowe głosowanie.

– Zapraszamy wszystkich do głosowania na stronach internetowych festiwalu. To jest dziś najlepszy sposób na wskazanie laureatów Eliminacji – podkreśla Owsiak.

Głosowanie już trwa. Każdy z głosujących będzie mógł wybrać jeden zespół, który według niego powinien wystąpić na scenie Pol’and’Rock. Głosownie potrwa do 23 maja. Dwa dni później poznamy jego wyniki.

Pięć zespołów, które otrzyma największą liczbę głosów, na przełomie lipca i sierpnia wystąpi w Kostrzynie nad Odrą. Na jakich scenach wystąpią laureaci? Ostateczną decyzję podejmą jurorzy. W ich rękach będą też „dzikie karty”. Dzięki nim szansę na występ na „najpiękniejszym festiwalu świata” będą miały również zespoły z dalszych miejsc w głosowaniu. Decyzję jurorów poznamy 1 czerwca.

Pol’and’Rock Festival odbędzie się między 30 lipca a 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Dotychczas ogłoszone gwiazdy imprezy to m.in. Jinjer, While She Sleeps, Static-X i Clutch.

fot. D. Jędrzejewski (Fundacja WOŚP)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV