Długo wyczekiwana gwiazda zagra na Pol’and’Rock Festival

Długo wyczekiwana gwiazda zagra Pol’and’Rock Festival. Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że to nie żart: na „najpiękniejszym festiwalu świata” wystąpi Kult. Koncert odbędzie się 3 sierpnia na dużej scenie festiwalu.

„Gramy razem z Kultem” – na antenie Antyradia ogłosił Jerzy Owsiak, ogłaszając wyczekiwany koncert Kultu. Co ważne, będzie to pierwszy koncert zespołu w historii Pol’and’Rock Festival.

Minione 24 lata Pol’and’Rock Festival to czas, kiedy niemal na każdym kroku organizatorzy słyszeli od uczestników imprezy, nie tylko pytania o występ kultowej formacji, ale i notoryczne prośby o zaproszenie zespołu, najpierw na żarskie, a następnie na kostrzyńskie pole.

Fani zespołu śledzili trasy koncertowe, sprawdzając, czy daty koncertów nie pokrywają się z festiwalowymi, podsyłali linki do strony zespołu i nawet na chwilę nie pozwolili zapomnieć organizatorom o zespole Kazika Staszewskiego.

Kiedy w 2018 r. Jurek Owsiak rozpoczął Festiwal, wykrzykując z dużej sceny słowa utworu „Arahja”, które stały się jedną z myśli przewodnich „najpiękniejszego festiwalu świata”, a dla uczestników były odzwierciedleniem odczuwanych nastrojów w otaczającym nas świecie, można powiedzieć, że klamka w sercu zapadła. Festiwal bez KULTU nie może się odbyć.

„Mój dom murem podzielony…” nie może być kolejny raz zaśpiewany bez niego. Koncert zespołu KULT na 25. Pol’and’Rock Festival to nie tylko odpowiedź na prośby fanów. To przede wszystkim swego rodzaju historyczna muzyczna chwila.

Zespół powstał na początku 1982 r. w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 r. w warszawskim klubie Remont. KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 35 lat.

Zagrali ponad 3000 koncertów, zawsze wyprzedawanych na pniu, wydali 15 albumów studyjnych i dwa koncertowe – wszystkie z doskonałymi wynikami sprzedaży, bez problemu osiągające status platyny.

Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle.

Kult to niekończące się szerokie pasmo sukcesów, zaskakujących pomysłów, realizowanych przez wielu muzyków. I mogłoby się wydawać, że z taką historią i takimi osiągnięciami zespół nie może być po tylu latach nadal prawdziwy, autentyczny w swoich założeniach i przekonaniach. A jednak! Formacja nadal stawia opór polskiej muzyce mainstreamowej i triumfuje jako grupa alternatywna. Niezaprzeczalny własny styl, własna nisza, powiększająca się o kolejne pokolenia armia odbiorców. Ich muzyka wychowała nie jednego z nas i pomogła w szukaniu odpowiedzi na postawione przez nas pytania.

Niewątpliwie są obiektem kultu, są ponadczasowi i dla wielu są wzorem do naśladowania. A ich koncerty zawsze zaliczane są wybitnie udanych. Wszędzie wywołują entuzjazm i są gwarantem solidnego wydarzenia. Na swoją pozycję tyrali w pocie czoła, jak mało kto, niejednokrotnie koncertując w Polsce, pokonując trasy wzdłuż i wszerz.

Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów. Na myśl przychodzi „Piosenka młodych wioślarzy”, „Do Ani”, „Krew Boga”, „Polska”, „Parada wspomnień”, „Rząd oficjalny”, „Baranek”, „Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci” i inne.

Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym. Nie sposób posądzić Kazika i jego załogę o schlebianie komercyjnym gustom. Kazik Staszewski to sceniczny tytan, a razem z zespołem tworzą jedną z najlepszych ekip koncertowych w Polsce.

Muzyk niewątpliwie „idzie tam, gdzie idzie” z pełną świadomością i przemyślaną muzyczną premedytacją. Niewątpliwie docenili to jego fani, których marzenie o występnie na Pol’and’Rock Festival w końcu się ziści.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV