Deftones z kolejnym nowym utworem. „Genesis”

Nowy album Deftones coraz bliżej. Na kilka dni przed premierą płyty „Ohms” zespół udostępnił nowy singiel promujący wydawnictwo. „Genesis” to kolejna obiecująca zapowiedź wyczekiwanej płyty Amerykanów.

Premiera singla „Ohms”, którym Deftonesi rozpoczęli proces promocji nowej płyty, pokazała, że Chino Moreno i reszta składu są w doskonałej formie. Grupa potwierdza to kolejnym singlem z zaplanowanego na 25 września albumu.

Świeżo opublikowany singiel „Genesis” możecie odsłuchać poniżej.

Album „Ohms” to powrót Deftones po czterech latach wydawniczej przerwy.

– Tym razem zrobiliśmy nieco inaczej. Rozciągnęliśmy wszystko na kilka lat. Nie nagrywaliśmy za jednym zamachem. W międzyczasie mieliśmy roczną przerwę, na którą każdy z nas się zgodził – wyjaśnia Abe Cunningham, perkusista Deftones.

– Przerwa sprawiła, że jeszcze bardziej doceniliśmy to, co robimy. Cieszyliśmy się z robienia tego materiału, zupełnie jak wtedy, gdy byliśmy nastolatkami. To coś pięknego – dodaje muzyk.

Jak podkreśla Chino Moreno, zespół nie zamierza patrzeć wstesz.

– Zanim zaczęliśmy robić ten album, w każdym wywiadzie pojawiał się wątek brzmienia płyty. Czy będzie brzmiała jak „White Pony”? Nie. Jasne, gdybym miał wybrać, pewnie znalazłbym album, który jest w jakiś sposób podobny, ale założenie jest takie, żeby nie nagrywać czegoś, co brzmi jak inne twoje płyty. Oczywiście pewne rzeczy się nie zmienią. Wciąż jesteśmy sobą, a mój głos to mój głos – tłumaczy wokalista.

– Mamy swój charakter. Kiedy usłyszysz jakiś utwór Deftones, możesz od razu powiedzieć, że to my. Chcemy jednak, żeby było to rozwinięcie naszych dokonań – podsumowuje Moreno.

Przypomnijmy: w czerwcu Deftones mieli wystąpić jako główna gwiazda Metal Hammer Festival. Wydarzenie pierwotnie zaplanowano na 4 czerwca w katowickim Spodku. Festiwal ostatecznie został jednak odwołany. Impreza odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Fani Deftones nie muszą się obawiać. Grupa ma zagrać w roli headlinera.

Deftones to amerykański zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i nu-metalu. Grupa istnieje od 1988 r. Na jej koncie znajduje się osiem albumów, w tym cieszący się statusem kultowego album „White Pony”, który został uhonorowany nagrodą Grammy (w kategorii Best metal performance za utwór „Elite”).

fot. F. Maddocks

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV