Deftones rozpoczęli promocję nowej płyty? Tajemnicze grafiki na stronie zespołu

Nowy album Deftones to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier roku. Wygląda na to, że Amerykanie właśnie rozpoczęli jego promocję. Na oficjalnej stronie zespołu i w jego mediach społecznościowych pojawiły się tajemnicze czarne grafiki.

Nowy album Deftones został zapowiedziany jeszcze przed pandemią. W kwietniu zespół poinformował, że kończy miksować krążek. Gdyby nie wirus, Deftonesi mieliby już za sobą pierwszą część promującej go trasy. Tournée ostatecznie zostało odwołane. Grupa mimo to zmobilizowała się i dokończyła proces produkcji płyty.

W ostatnich wywiadach członkowie Deftones wspominali, że ich plan to wydanie długo wyczekiwanego albumu we wrześniu. Do teraz nie doczekaliśmy się ani jednego singla, ale to wkrótce może się zmienić. Z oficjalnej strony Deftones oraz z social media zniknęły dotychczasowe grafiki i zdjęcia. Zamiast nich pojawiły się czarne plansze. Fani nie mają wątpliwości, że taki status quo nie potrwa długo, a czarne plansze wkrótce zastąpią szczegółowe informacje o wyczekiwanym wydawnictwie. Jeśli nowy album Deftones rzeczywiście miałby pojawić się we wrześniu, najwyższy czas, by Chino Moreno & Co. zaczęli go promować.

Co wiemy na temat płyty?

– To coś fajnego – zapowiada Abe Cunningham, perkusista Deftones. – Tym razem zrobiliśmy nieco inaczej. Rozciągnęliśmy wszystko na kilka lat. Nie nagrywaliśmy za jednym zamachem. W międzyczasie mieliśmy roczną przerwę, na którą każdy z nas się zgodził.

– Przerwa sprawiła, że jeszcze bardziej doceniliśmy to, co robimy. Cieszyliśmy się z robienia tego materiału, zupełnie jak wtedy, gdy byliśmy nastolatkami. To coś pięknego – dodał Cunningham.

W pracach nad następcą albumu „Gore” z 2016 r. Deftonesów wspierał Terry Date, dobry kolega i wieloletni współpracownik zespołu. Materiał został ukończony w warunkach kwarantanny, wszystkie ścieżki zostały zaś nagrane w ubiegłym roku.

Przypomnijmy: w czerwcu Deftones mieli wystąpić jako główna gwiazda Metla Hammer Festival. Wydarzenie miało się odbyć 4 czerwca w katowickim Spodku. Festiwal ostatecznie został jednak odwołany. W obliczu widma odwołanych koncertów amerykańska formacja wspiera swoją ekipę. Grupa uruchomiła internetową sprzedaż merchu, który został przygotowany na nadchodzące koncerty. Cały dochód ze sprzedaży wesprze technicznych, którzy w obliczu pozostali bez pracy. Więcej o akcji pisaliśmy w artykule: „Deftones ze wsparciem dla swoich technicznych”.

Deftones to amerykański zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i nu-metalu. Grupa istnieje od 1988 r. Na jej koncie znajduje się osiem albumów, w tym cieszący się statusem kultowego album „White Pony”, który został uhonorowany nagrodą Grammy (w kategorii Best metal performance za utwór „Elite”).

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV