Członkowie Judas Priest żegnają Rosława Szaybo

Wiadomość o śmierci Rosława Szaybo, legendarnego grafika i plakacisty, twórcy okładek albumów największych gwiazd, to najsmutniejsza informacja ostatnich dni. Polskiego artystę żegnają członkowie Judas Priest.

Judas Priest to jeden z tych zespołów, które sporo zawdzięczają Rosławowi Szaybo. Zmarły 21 maja artysta stworzył dla Judasów kultową okładkę płyty „British Steel”, a także nieśmiertelne logo zespołu. Wiadomość o śmierci Szaybo dotarła do popularnych „bogów metalu”. Członkowie legendarnej formacji postanowili upamiętnić swojego dobrego znajomego.

„Nasze wspomnienia związane z Rosławem są bardzo silne. Zostanie na zawsze zapamiętany za swoje legendarne okładki, jakie stworzył dla Judas Priest, jak również za logo. Jesteśmy z rodziną i przekazujemy kondolencje. Kochamy cię, Ros” – polskiego artystę żegnają Judasi.

Rosław Szaybo zmarł 21 maja o godz. 2.00 w nocy w swoim domu w Warszawie. Miał 85 lat.

Szaybo był absolwentem malarstwa na ASP w Warszawie. W latach 60. wyjechał do Anglii, gdzie pracował m.in. w firmie fonograicznej CBS Records Great Britain. Zaprojektował wiele kultowych okładek. Jego prace zdobiły płyty m.in. Janis Joplin, Eltona Johna i Judas Priest (Szaybo stworzył kultową okładkę „British Steel” i logo zespołu – red.). Jest również autorem wielu jazzowych wydawnictw, w tym „Astigmatic” Krzysztofa Komedy, a także logtypu „Polish Jazz”.

W 2018 r. Szaybo został odznaczony złotym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Artysta w ostatnim czasie chorował na raka płuc.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV